پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازگشت ۲۷ کودک روس با هواپیمای وزارت دفاع روسیه از سوریه

تاریخ خبر: // کد خبر: 339177 // // //


بازگشت ۲۷ کودک روس با هواپیمای وزارت دفاع روسیه از سوریه

روسیا الیوم از بازگشت ۲۷ کودک روس به کشورشان و ادامه تلاش‌ها برای بازگرداندن ۷۰ کودک روس دیگر خبر داد.


بازگشت ۲۷ کودک روس با هواپیمای وزارت دفاع روسیه از سوریه

یک فروند هواپیمای متعلق به وزارت دفاع روسیه شمار دیگری از کودکان روس را از اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه به کشورشان بازگرداند و دفتر کمیته دفاع از حقوق کودکان روسیه برای بازگرداندن شمار بیشتری از کودکان روس از سوریه که با شرایط دشوار و شیوع ویروس کرونا در اردوگاه‌های سوریه مواجه هستند، تلاش می‌کند. 

 

خبرنگار این شبکه در گزارشی گفت: ۲۷ کودک روسی به آغوش کشورشان بازگردانده شدند. آن‌ها پس از تلاش‌های دیپلماتیک از اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه خارج و با هواپیمای وزارت دفاع روسیه به فرودگاه جاکالوفسکی در اطراف مسکو وارد شدند. “آنا کوزنتسوا” کمسیر حقوق بشر روسیه در این خصوص گفت: “همه این کودکان از اردوگاه الهول هستند و بین یک و نیم تا ۱۳ سال سن دارند. آن‌ها به نزدیکان خود در مناطق داغستان، بنزا، ولگوگراد و چچن تحویل داده می‌شوند، اما قبل از آن مدتی را در قرنطینه خواهند بود”. خبرنگار افزود: این سومین مرحله از بازگرداندن کودکان روس به کشورشان پس از شیوع ویروس کرونا است.
مشکلات بهداشتی درمانی ناشی از گسترش کرونا پرونده بازگشت کودکان روس را با موانعی مواجه کرد و این روند به دلیل زمینه سازی برای انجام پرواز‌ها متوقف شد، اما در ماه اوت دوباره از سر گرفته شد. مراجع روسی مربوطه اکنون در حال بررسی نتایج آزمایش “دی ان ای” این کودکان و نزدیکان احتمالی آن‌ها هستند و قرار است ۷۰ کودک دیگر به روسیه بازگردانده شوند. کوزنتسوا در این خصوص افزود: “روند بازگرداندن کودکان روس به خاطر خطرات کرونا، اوضاع دشوار و شمار زیاد مردم در اردوگاه‌ها متوقف نمی‌شود. ما اسناد متعلق به ۱۰۰ پسربچه و دختربچه را به مسئولان اردوگاه‌ها تحویل داده ایم و متأسفانه فقط ۲۷ کودک را تحویل گرفتیم. ما برای تحویل گرفتن ۷۰ کودک دیگر و بازگرداندن آن‌ها از طریق چهار پرواز و بازگشت به کشور تلاش می‌کنیم”.

خبرنگار در پایان گفت: با همکاری کمیته مشترک بین سازمانی در روسیه تاکنون ۲۲۴ کودک از جمله ۱۲۲ کودک از عراق و ۱۰۲ کودک از سوریه به کشورشان بازگردانده شده اند و تلاش‌ها برای بازگرداندن کودکان روس از مناطق محل درگیری در خاورمیانه همچنان ادامه دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو