پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تولید پهپاد ویژه پرواز در اماکن دربسته

تاریخ خبر: // کد خبر: 340684 // // //


تولید پهپاد ویژه پرواز در اماکن دربسته

یک شرکت تجاری از تولید پهپاد ویژه پرواز در اماکن دربسته خبر داده که می تواند با دقت بالایی از درون حفره های کوچک عبور کند، بدون آنکه به آنها برخورد کند.


تولید پهپاد ویژه پرواز در اماکن دربسته

شرکت دیجیتال آرولوس که مقر آن در کانزاس است، پهپاد سبک و دقیقی به نام Aertos ۱۳۰IR را تولید کرده که می تواند از لابلای موانع مختلف در محیط های در بسته پرواز کند. بسیاری از پهپادهایی که برای پرواز در درون ساختمان ها تولید می شوند، معمولاً از چنین قابلیتی برخوردار نیستند.

بدنه این پهپاد از کامپوزیت فیبر کربن تولید شده و دارای ۴ پره است. برای سهولت پرواز طراحی ظاهر این پهپاد در قالب یک مربع مستطیل باریک است و ۹ حسگر نیز در چهار طرف آن نصب شده است. رادار لیدار نیز محاسبات دقیق را برای شناسایی موانع در اطراف این پهپاد تسهیل می کند.

حسگرهای این پهپاد نه تنها نقشه برداری از محیط اطراف را تسهیل می کنند، بلکه موقعیت یابی دقیق در فضای سه بعدی را نیز امکان پذیر می سازند. با توجه به از کار افتادن جی پی اس در محیط های بسته همین قابلیت ها به هدایت پهپاد مذکور کمک می کند.

از جمله دیگر امکانات این پهپاد می توان به چراغ های ال ای دی، دوربین فیلمبرداری فوق دقیق با قابلیت ثبت ۳۰ فریم در ثانیه و نیز دوربین مادون قرمز پیشرفته فلیر بوستون ۳۲۰ اشاره کرد.

پهپاد یادشده برای پرواز خودران نیز قابل برنامه ریزی است. وزن این پهپاد ۲.۷ کیلوگرم و ضخامت آن ۵۳۳ میلیمتر است. باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری این پهپاد باید بعد از هر ۱۰ دقیقه استفاده شارژ شود.


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو