پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | “ماژول سرویس اروپا ۳” به خانه جدید خود رسید

تاریخ خبر: // کد خبر: 340770 // // //


“ماژول سرویس اروپا ۳” به خانه جدید خود رسید

ساختاری که در سال ۲۰۲۴ تحت مأموریت آرتمیس ۳ نخستین زن و یک مرد را به ماه خواهد برد و بازخواهد گرداند از مکان تولیدش توسط شرکت هوافضای “تالس آلنیا اسپیس”(Thales Alenia Space) در تورین، ایتالیا وارد سالن ادغام ایرباس در برمن، آلمان شد. آرتمیس ۳ پرواز فضایی برنامه‌ریزی‌شده ناسا برای سال ۲۰۲۴ میلادی از طریق فضاپیمای اوریون است که با کمک سامانه پرتاب فضایی عملی خواهد شد.


“ماژول سرویس اروپا ۳” به خانه جدید خود رسید

این سازه به یک محفظه بزرگ که سطح دما و رطوبت را ثابت نگه می‌دارد، منتقل شد و یک هفته طول کشید تا این سفر ۱۲۰۰ کیلومتری را طی کند.اکنون بسیاری از قطعات ماژول سرویس اروپا نصب شده است که تمامی آنها سبب فرود امن فضانوردان بر روی ماه خواهند شد. سخت افزارهای ۱۱ کشور برای ادغام در این ساختار به ایرباس در برمن ارسال شده است.

چگونگی ساخت یک شاسی اتومبیل یکی از این سخت افزارها است. این سازه پوسته‌ای برای تکنسین‌ها است تا چهار مخزن ۲۰۰۰ لیتری سوخت، مخازن ۲۴۰ لیتری آب، مخازن هوا ، ۳۳ موتور، چند لوله برای اتصال آنها به یکدیگر و همچنین ۱۱ کیلومتر سیم کشی برای الکترونیک را به درون این سازه اضافه کنند.

ساختار ماژول سوم به دومین ماژول سرویس اروپایی در سالن یکپارچه سازی ملحق خواهد شد تا در آنجا ساختارهای مورد نیاز همچون آرایه خورشیدی و چند ابزار الکترونیکی پیشرفته بر روی آن نصب شوند تا این ماژول به نسل بعدی فضاپیمای انسانی تبدیل شود.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو