پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خطر ابتلا به کرونا در هواپیما کمتر از خطر برخورد صاعقه است

تاریخ خبر: // کد خبر: 340876 // // //


خطر ابتلا به کرونا در هواپیما کمتر از خطر برخورد صاعقه است

رعایت استاندارها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی سبب شد پروازهای هوایی به یکی از امن‌ترین روش‌های سفر ضروری در ایام شیوع کرونا تبدیل شوند.


خطر ابتلا به کرونا در هواپیما کمتر از خطر برخورد صاعقه است

خطر ابتلا به ویروس کرونا در یک پرواز کمتر از خطر صاعقه است.انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (IATA) در یک گزارش اعلام کرد که تنها ۴۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا طی پروازهای هفت ماه نخست سال جاری (۲۰۲۰) ثبت شده است.

این در حالی است که در این مدت حدود ۱.۲ میلیارد مسافر از طریق هوایی سفر کرده‌اند. در واقع احتمال ابتلا به کوید-۱۹ در پرواز یک از ۲۷ میلیون است، عددی بسیار کمتر از احتمال برخورد صاعقه که یک در ۵۰۰ هزار است.

از دیگر سو، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری هشدار می‌دهند که “سفر، احتمال ابتلا به کوید-۱۹ را افزایش می‌دهد”.

دکتر دیوید پاول، مشاور پزشکی یاتا، در این مصاحبه اعلام کرد حتی اگر این آمار دست کم گرفته شده باشد و فرض کنیم ۹۰ درصد موارد ابتلا گزارش نشده نیز باز احتمال ابتلا به یک در دو و نیم میلیون خواهد رسید که همچنان احتمالی بسیار اندک است.

این آمار مربوط به پیش از رواج استفاده از ماسک صورت است و در روزهای اخیر ارقام بسیار کاهش یافته است. اکنون تمام مسافران ضمن استفاده از ماسک، محیط پیرامون خود را نیز ضدعفونی می‌کنند.

مدیران یاتا معتقدند موانع ایمنی متعددی در برابر ویروس کرونا در پرواز وجود دارد؛ سرعت بالای جریان هوا و استفاده از فیلترهای بیمارستانی HEPA سبب شده محیط پروازی نسبت به سایر محیط‌های داخلی یا روش‌های حمل‌ونقل، مساعدت کمتری برای انتشار ویروس‌ها داشته باشد.

یکی دیگر از موارد موثر، صندلی‌های پرواز است؛ در حالی که مسافران رو به جلو هستند، صندلی‌ها مانعی مناسب برای محدود کردن تعاملات رو در رو و انتشار ویروس به شمار می‌آیند.

با شیوع ویروس کرونا در جهان، صنایع هوایی و فرودگاهی به دلیل متوقف و سپس محدود شدن پروزها زیان قابل توجهی داشتند.

مدیر عامل یاتا، الکساندر دو ژونیک، تاکید کرد هیچ چیز کاملا بی‌خطری وجود ندارد اما مجموعه اقدامات انجام شده در خطوط پروازی در کنار آمار بسیار پایین موارد ابتلا نشان می‌دهد آزادی سفرهای هوایی با کرونا محدود نشده است.

استفاده از ماسک صورت و پرهیز از سفرهای غیر ضروری، یکی از پرتاکیدترین نکات در شیوه‌نامه‌های مراقبی در برابر ویروس کرونا در جهان است.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  اقتصاد نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو