پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارش ویدئویی| روایتی از اختلافات بر سر ساخت شهر فرودگاهی چابهار/ آیا فرودگاه جدید برای پایگاه شکاری مزاحمت ایجاد می‌کند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 340962 // // //


گزارش ویدئویی| روایتی از اختلافات بر سر ساخت شهر فرودگاهی چابهار/ آیا فرودگاه جدید برای پایگاه شکاری مزاحمت ایجاد می‌کند؟

ساخت شهر فرودگاهی حالا جنجال به‌پا کرده است؛ گزارش ویدئویی تسنیم آخرین وضعیت این پروژه را که به‌گفته موافقانش در راستای توسعه مکران راهبردی‌‌ است و به‌گفته مخالفانش برای فرودگاه فعلی مزاحمت ایجاد می‌کند، بررسی می‌کند.


گزارش ویدئویی| روایتی از اختلافات بر سر ساخت شهر فرودگاهی چابهار/ آیا فرودگاه جدید برای پایگاه شکاری مزاحمت ایجاد می‌کند؟

از چند هفته پیش استقرار نیروهای ارتش در محل احداث شهر فرودگاهی چابهار برای یک مانور، پروژه ساخت شهر فرودگاهی چابهار را تعطیل کرده است. فرمانده نیروی هوایی در منطقه برای رفع ابهامات، خبرنگاران منطقه را به بازدید پایگاه هوایی شکاری برد و گفت: ساخت فرودگاه جدید در محدوده زمین و هوای پروازی‌اش است، امکان نشست و برخاست جنگنده‌هایش را می‌گیرد و عملاً پایگاه دهم شکاری را تعطیل می‌کند.

این گفته‌ها بلافاصله با واکنش منطقه آزاد چابهار به‌عنوان کارفرمای فرودگاه جدید روبه‌رو می‌شود، معاون حمل‌ونقل و فرودگاهی این منطقه اعلام کرد فرودگاه مطالعه شده است، تداخلی در پرواز جنگنده‌ها ایجاد نمی‌کند و مثال زد که با وسایل ناوبری امروزه فرودگاه‌های مسافری و پایگاه‌های‌ نظامی با فواصل بسیار کوتاه چون فرودگاه آغاجری و پایگاه هوایی امیدیه و یا فرودگاه همدان و پایگاه هوایی نوژه در 5مایلی هم فعال هستند و مشکلی هم  در پروازهایشان نیست.

عملیات احداث شهر فرودگاهی چابهار  با یک‌هزار میلیارد تومان منابع منطقه آزاد چابهار از تیرماه امسال آغاز شده و حالا  قرار است ادامه ساختش را یک تیم از شورای‌عالی امنیت ملی و کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی کند.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی هفته پیش در سفر استانی به سیستان  و بلوچستان گفت: ساخت فرودگاه مانند راه‌آهن و پروژه‌های حمل‌ونقلی دیگر در اولویت‌های برنامه است.

گزارش ویدئویی از آخرین وضعیت این فرودگاه و بررسی صحبت‌های طرف‌های آن که حالا جنجالی شده است از نظر می‌گذرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید




برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو