پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | به مناسبت روز جهانی کنترلر‌های ترافیک هوایی / امنیت جاده های آسمانی با کنترل ترافیک هوایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 341266 // // //


به مناسبت روز جهانی کنترلر‌های ترافیک هوایی / امنیت جاده های آسمانی با کنترل ترافیک هوایی

فدراسیون جهانی کنترلر‌های ترافیک هوایی ۲۰ اکتبر را روز جهانی مراقبت پرواز نام گذاشته است.


به مناسبت روز جهانی کنترلر‌های ترافیک هوایی / امنیت جاده های آسمانی با کنترل ترافیک هوایی

تیزچشمانی که پرواز را مراقبت می‌کنند و امنیت جاده‌های آسمان را بر عهده دارند . مراقبت پرواز از پراسترس‌ترین مشاغل دنیاست و به منزله نگهبانی از جان هزاران انسانی است که با اطمینان و اعتماد به تیزچشمان برج‌های کنترل، مسیر‌های هوایی را برای جابه جایی برمی گزینند.

برقراری ایمنی، نظم، کارآیی و بهره وری در صنعت حمل و نقل هوایی کشور، تحکیم بخش پایه‌ها و بنیان‌های جهاد اقتصادی صنعت بوده و موجبات اطمینان، آرامش و اعتماد مضاعف نسبت به عملیات هوانوردی در کشور را فراهم می‌نماید.

فدراسیون جهانی کنترلر‌های ترافیک هوایی ۲۰ اکتبر را روز جهانی مراقبت پرواز نام گذاشته است تا در این روز یاد و سپاسی از فعالان عرصه کنترل ترافیک هوایی شود.

روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی به منظور بزرگداشت سالروز تاسیس فدراسیون بین المللی انجمن کنترل ترافیک هوایی که در سال ۱۹۶۱ ایجاد شد، می‌باشد. کنترلر‌های ترافیک هوایی در سراسر دنیا، هر سال ۲۰ اکتبر را به مناسبت روز حرفه‌ی خود جشن می‌گیرند.

وظیفه‌ی اصلی کنترلر‌های ترافیک هوایی (مراقبت پرواز)، عهده دار بودن کنترل تردد هواپیما‌ها در سطوح پروازی فرودگاه‌ها و عبور و مرور هواپیما‌ها در آسمان است.

اجازه‌ی روشن شدن هواپیما‌ها و به پرواز درآمدن آن‌ها توسط کنترلر‌ها داده می‌شود و کنترلر‌های ترافیک هوایی ۲۴ ساعت شبانه روز عبور و مرور هواپیما‌ها در آسمان را تحت نظر دارند.

بی تردید کنترل و هدایت لحظه به لحظه صد‌ها هواپیما در سطوح مختلف شبکه پیچیده راه‌های هوایی و مسیر‌های ورودی و خروجی فرودگاه‌ها کاری بس شگرف ودر خور تحسین است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما  (لینک 1 ) / ( لینک 2 ) / ( لینک 3 )


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو