پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهاروند: هیچگاه به دنبال تضییع حقوق خانواده‌های جانباختگان هواپیما نیستیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 341314 // // //


بهاروند: هیچگاه به دنبال تضییع حقوق خانواده‌های جانباختگان هواپیما نیستیم

معاون وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال پنهان کردن جزئیات سقوط هواپیمای اوکراینی و تضییع حقوق خانواده‌های جانباختگان نیست.


بهاروند: هیچگاه به دنبال تضییع حقوق خانواده‌های جانباختگان هواپیما نیستیم

محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه دور دوم مذاکرات مربوط به سانحه هواپیمای اوکراینی بین جمهوری اسلامی ایران و اوکراین به میزبانی کشورمان با حضور در جمع خانواده‌های جانباختگان پرواز PS752 هواپیمایی اوکراین اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال پنهان کردن جزئیات سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و تضییع حقوق خانواده‌های جانباختگان نیست.

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه به خانواده‌های قربانیان این سانحه اطمینان داد دستگاه دیپلماسی کشور با هماهنگی و همکاری با کلیه نهادهای ذیربط تمام ظرفیت‌ها و تلاش خود را جهت پیگیری حقوق قربانیان به کار خواهد بست.

بهاروند، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های بازماندگان و دلجویی از آنان وعده داد برگزاری نشست بین خانواده‌های جانباختگان و مسئولان قضایی کشور را جهت اطلاع خانواده‌های جانباختگان از روند قضایی حادثه و پاسخ به سوالات و ابهامات احتمالی پیرامون سانحه پیگیری خواهد کرد.

دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره سانحه سقوط هواپیمای متعلق به خطوط هوایی اوکراین از دیروز (دوشنبه) به ریاست بهاروند و معاون وزیر خارجه اوکراین در تهران در حال برگزاری است.

محسن بهاروند رئیس هیأت ایرانی در اولین روز این نشست با ابراز تاسف و همدردی با خانواده‌های جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: هواپیمای اوکراینی در اثر خطای انسانی مورد اصابت قرار گرفت و جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهد کرد تا طرف اوکراینی نیز از این موضوع اطمینان یابد.رویکرد جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر شفافیت است و در خصوص این سانحه چیزی برای پنهان کردن ندارد و آماده است تا صادقانه مردم و هیات اوکراینی را از جزئیات سانحه مطلع سازد.

رئیس هیأت ایرانی، جمهوری اسلامی ایران و اوکراین را دو کشور دوست خواند که متاسفانه شاهد این اتفاق بودند و اکنون باید بر سر میز مذاکره به توافق برسند.

بهاروند مصمم بودن جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی کیفری و مجازات خاطیان، برقراری عدالت و پرداخت غرامت به بازماندگان را مورد تاکید قرار داد.

دور اول این مذاکرات اوایل مرداد ماه در کی یف برگزار شده بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو