پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امضای توافق پروازهای هوایی بین اسرائیل و امارات

تاریخ خبر: // کد خبر: 341414 // // //


امضای توافق پروازهای هوایی بین اسرائیل و امارات

نمایندگان اسرائیل و امارات متحده عربی در فرودگاه بن گورین نزدیک تل آویو توافق مربوط به پروازهای هوایی و رژیم بدون ویزا، دفاع از سرمایه گذاری و همکاری در زمینه علم و فناوری امضاء کردند.


امضای توافق پروازهای هوایی بین اسرائیل و امارات

امضای این اسناد با حضور نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو، وزیر دارایی آمریکا استیون منوچین و وزیر دارایی امارات عبید بن حمید الطائر صورت گرفت.

شبکه «آی ۲۴» خاطر نشان می کند که امارات متحده عربی اولین کشور عربی خواهد بود که شهروندان اسرائیل بدون ویزا می توانند به آنجا سفر کنند. توافق مربوط به پرواز های هوایی با در نظر گرفتن ۲۸ پرواز مرتب در هفته از فرودگاه بن گوریون به امارات و تعداد نامحدود پروازهای چارتر از فرودگاه رمان در جنوب اسرائیل به ابوظبی و دوبی خواهد بود.

شبکه «کان» خاطر نشان می کند که در جریان مذاکرات روز سه شنبه طرف آمریکایی در خصوص ساخت بنیاد « توافق ابراهیم» ( آمریکایی ها سند مربوط به عادی سازی روابط اسرائیل با امارات و بحرین را اینطور می نامند)  به میزان ۳ میلیارد دلار با ستاد کل در اورشلیم خبر داد.

نتانیاهو در دیدار با اولین هیات رسمی از امارات گفت: «امروز ما تاریخی را ساختیم که برای نسل های آینده ما باقی می ماند.» وی از آمریکا برای حمایت و همکاری در پیشرفت توافق مربوط به عادی سازی روابط اسرائیل با امارات تشکر کرد. نتانیاهو خطاب به مهمانانش از امارات افزود: « به خاطر محدودیت هایی به وجود آمده برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا من نمی توانم اینبار به شما کشور زیبایمان را نشان دهم برای همین اکنون از شما دعوت می کنم که یکبار دیگر وقتی از این اپیدمی خلاص شدیم به اسرائیل بیایید.»

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپوتینک


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو