پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آماده شدن فضانورد ناسا برای بازگشت به زمین

تاریخ خبر: // کد خبر: 341486 // // //


آماده شدن فضانورد ناسا برای بازگشت به زمین

فضانوردان ماموریت اکسپدیشین ۶۳ پس از شش ماه حضور در ایستگاه فضایی بین‌المللی ۲۱ اکتبر(فردا چهارشنبه) به زمین بازخواهند گشت. “کریس کسیدی” فرمانده ماموریت اکسپدیشن ۶۳ از ناسا و “آناتولی ایوانیشین” و “ایوان وگنر” از سازمان فضایی فدرال روسیه فضانوردان این ماموریت هستند که چهارشنبه در ساعت ۱۶:۱۰ به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۳:۴۰ به وقت تهران) سوار بر فضاپیمای سایوز “MS-۱۶” به زمین باز خواهند گشت.


آماده شدن فضانورد ناسا برای بازگشت به زمین

حال کریس کسیدی فضانورد ناسا که اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال آماده شدن برای بازگشت به زمین است در حالیکه به صورت خود ماسک زده عکسی از خود در حساب کاربری توئیترش منتشر کرد و نوشت: خودم را برای بازگشت به خانه در روز چهارشنبه و روبرو شدن با واقعیت آماده می‌کنم.

کریس کسیدی، فضانورد ناسا اویل ماه آوریل این سیاره را ترک کرد و به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرد. وضعیت شیوع ویروس کرونا از آن زمان تاکنون در ایالات متحده بدتر شده است، بنابراین او فکر کرد که باید شروع به تمرین برای روبه رو شدن با واقعیت‌های سخت هنگام بازگشت به خانه باشد. کسیدی و دو فضانورد روس قرار است پس از شش ماه حضور در ایستگاه فضایی بین‌المللی این هفته به زمین بازگردند.

“کریس کسیدی” و “آناتولی ایوانیشین” و “ایوان وگنر”، در اوایل سال جاری و قبل از رفتن به ایستگاه فضایی بین‌المللی، یک دوره قرنطینه استاندارد را گذراندند. چند محدودیت بیشتر از حد معمول نیز در آن زمان وجود داشت و آن کاهش حضور خدمه پشتیبانی در محل پرتاب بود. هیچ مهمانی نیز مجاز به حضور در محل پرتاب نبود. قوانین سختگیرانه قرنطینه و بررسی‌های بهداشتی باعث شده است که تمام اعضای این ماموریت بدون ابتلا به این بیماری به ایستگاه فضایی بین‌المللی بروند. خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی مجبور نبودند کنار یکدیگر از ماسک استفاده کنند اما کسیدی به خوبی از شرایط سطح سیاره محل زندگی خود آگاه است.

پس از فرود، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۳ با هلی کوپترهای روسی به شهر قراغندی، قزاقستان بازخواهند گشت. در آنجا کسیدی برای پرواز به هوستون سوار هواپیمای ناسا خواهد شد در حالی که ایوانیشین و واگنر سوار هواگرد مرکز آموزش کیهان نورد گاگارین خواهند شد و به خانه‌هایشان در روسیه بازخواهند گشت. کسیدی در طول مدت حضور خود در آنجا تحقیقات و آزمایشات مهم بسیاری انجام داد. پس از جدا شدن فضاپیماهای فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۳، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۴ فعالیت خود را در داخل ایستگاه آغاز خواهند کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو