پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۵۰ درصد ایرلاین‌ها نتوانستند وام کرونایی بگیرند/ شرکت‌ها از الزام رعایت پروتکل‌ها گله‌مند هستند

تاریخ خبر: // کد خبر: 341493 // // //


۵۰ درصد ایرلاین‌ها نتوانستند وام کرونایی بگیرند/ شرکت‌ها از الزام رعایت پروتکل‌ها گله‌مند هستند

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تاکنون ۵۰ درصد از ایرلاین‌های کشور نتوانستند از تسهیلات حمایتی ۲ هزار میلیارد تومانی دولت در بخش حمل‌و‌نقل استفاده کنند، گفت: عمده مشکلات مربوط به میزان وثیقه‌ای است که از سوی بانک‌ها مطالبه می‌شود.


۵۰ درصد ایرلاین‌ها نتوانستند وام کرونایی بگیرند/ شرکت‌ها از الزام رعایت پروتکل‌ها گله‌مند هستند

کاپیتان تورج دهقانی زنگنه در پاسخ به این سؤال که «دلیل عدم دریافت تسهیلات حمایتی ۲ هزار میلیارد تومانی دولت در بخش حمل‌ونقل از سوی برخی از ایرلاین‌های کشور چه بوده است؟» اظهار داشت: حدود ۵۰ درصد از ایرلاین‌ها نتوانسته‌اند از این تسهیلات استفاده کنند که بخشی از این مشکلات مربوط به خود ایرلاین‌ها و بخش دیگر مربوط به بانک‌ها است.

وی افزود: عمده مشکلات، مربوط به وثیقه‌های بانکی است که بانک‌ها از ایرلاین‌ها مطالبه می‌کنند. همین موضوع باعث شده تا برخی ایرلاین‌ها نتوانند از تسهیلات حمایتی مقرر شده، برخوردار شوند.

دهقانی زنگنه خاطرنشان کرد: درخواست مدیران ایرلاین‌ها این است که درصورت امکان بانک‌ها جهت ارائه تسهیلات، بخشی از وثیقه را از طریق رهن و بخش دیگر را از طریق سفته یا دیگر وثیقه‌ها دریافت کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص استفاده از ظرفیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافران در هواپیماهای کشور، گفت: هر چند شرکت‌های هواپیمایی از این موضوع گله‌مند هستند؛ اما ما باید تابع قانون باشیم و این ضوابط را رعایت کنیم.

وی تصریح کرد: البته شرکت‌های هوایی نیز باید مخالفت خود را با دلایل علمی به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کنند.

دهقانی زنگنه تأکید کرد:  تا زمانی که قانون اعمال محدودیت مسافر وجود داشته باشد ما آن را اجرا می‌کنیم.

وی یادآور شد: ظرفیت پذیرش مسافران در هواپیماها با یکدیگر فرق دارند و این موضوع بستگی به چینش صندلی‌ها در هواپیما دارد. مثلاً در هواپیمای ATR ظرفیت ۵۰ درصد و در هواپیمایی فوکر ظرفیت مسافر ۶۰ درصد است.

در ادامه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره نتایج دور دوم مذاکرات مربوط به سانحه هواپیمای اوکراینی میان جمهوری اسلامی ایران و اوکراین، گفت: مطابق دستور شورای امنیت ملی کشور، فقط آقای بهاروند، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه  نتایج جلسه را اطلاع‌رسانی می‌کند و برای دریافت نتایج، می‌بایست منتظر بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو