پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی: هیچ وقت به دنبال افزایش نرخ بلیت هواپیما تا ۱۵۰ درصد نبودیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 341723 // // //


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی: هیچ وقت به دنبال افزایش نرخ بلیت هواپیما تا ۱۵۰ درصد نبودیم

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: هیچ وقت به دنبال افزایش نرخ بلیت هواپیما تا ۱۵۰ درصد نبودیم و نگفتیم میزان افزایش قیمت بلیت هواپیما ۱۵۰ درصد است.


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی: هیچ وقت به دنبال افزایش نرخ بلیت هواپیما تا ۱۵۰ درصد نبودیم

18 مهرماه انجمن شرکت‌های هواپیمایی به‌طور ناگهانی نرخنامه جدید بلیت پروازهای داخلی را منتشر کرد. بر این اساس در نرخنامه جدید حداقل قیمت بلیت 491 هزار و 700 و حداکثر 2 میلیون و 674 هزار و 200 تومان (تبریز-بندر عباس) بود. در نرخنامه قدیمی پرواز تبریز-بندرعباس وجود نداشت و قیمت بلیت پرواز مشهد-ماهشهر در فهرست جدید انجمن شرکت های هواپیمایی 2 میلیون و 31 هزار و 200 تومان است، یعنی افزایش قیمت 94.28 درصدی.

در واقع حداکثر نرخ بلیت پروازهای داخلی در بازه زمانی خردادماه 99 تا مهرماه 99 (اجرا از اول آبان) بالغ بر 154.78 درصد افزایش یافته است. حداقل قیمت بلیت پروازهای داخلی نیز در مدت یاد شده 80.37 درصد افزایش یافته است.

بلافاصله رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره گفته بود:‌ دولت و سازمان هواپیمایی کشوری هیچ دخالتی در نرخ گذاری بلیت هواپیما ندارند.

تورج دهقانی زنگنه در واکنش به افزایش قیمت بلیت هواپیما از اول آبان ماه امسال، اظهار کرد: نه دولت و نه سازمان هواپیمایی کشوری هیچ دخالتی در افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی ندارند.

وی با بیان این که سازمان هواپیمایی به شرکت های هواپیمایی ابلاغ کرده که از اول آبان ماه هواپیما باید با ظرفیت 60 درصدی پرواز کند، افزود: ایرلاین ها، انجمن شرکت های هواپیمایی دارند و بر اساس بخشنامه 60 درصدی و همچنین قیمت دلار، برای آنها نرخ های جدید را تعیین کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید مجدد بر این که دولت و سازمان هواپیمایی کشوری در نرخ گذاری بلیت پروازها هیچ دخالتی ندارند، تصریح کرد: در زمان حاضر قیمت بلیت تهران-مشهد حدود 600 هزار تومان است که در نرخنامه جدید نیز همین رقم درج شده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نیز چند ساعت بعد با بیان اینکه برای افزایش قیمت بلیت هواپیما نیازی به مجوز سازمان هواپیمایی کشوری نداریم، گفت: نرخ جدید بر اساس دلار 27 هزار تومانی تعیین شده است.

مقصود اسعدی سامانی در واکنش به این سوال که آیا افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی مجوز سازمان هواپیمایی کشوری را دارد اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه نرخ بلیط پروازهای داخلی آزادسازی شده است لذا شرکت های هواپیمایی برای تطبیق با وضعیت حمل و نقل هوایی اقدام به نرخ گذاری قیمت بلیط هواپیما می کنند.

وی تصریح کرد: نرخ کنونی بلیط هواپیما بر اساس دلار 11 هزار تومانی تعیین شده از سوی دیگر بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا از اول آبان ماه شرکت‌های هواپیمایی باید به حداکثر از 60 درصد ظرفیت صندلی‌های خود استفاده کنند، این مسئله به همراه نرخ دلار 27 هزار تومانی باعث شده تا قیمت گذاری جدید توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی انجام شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: در جلسات با ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا بارها تاکید کردیم امکان شیوع ویروس کرونا در داخل هواپیما با توجه به تمهیدات انجام شده وجود ندارد اما با این وجود ایرلاین های داخلی از اول آبان ماه 99 باید با 60 درصد ظرفیت خود اقدام به مسافر گیری کنند.

به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی پس از واکنش افکار عمومی و همچنین نمایندگان مجلس تاکید کرد نرخنامه جدید پروازهای داخلی اعلامی از سوی انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعتبار ندارد.

البته در ادامه محمد اسلامی موضع خود را در این باره اصلاح کرد و در جدیدترین اظهارنظر برای افزایش قیمت بلیت هواپیما شرط گذاشته است.ش نرخ بلیت هواپیما تا 150 درصد نبودیم و نگفتیم میزان افزایش قیمت بلیت هواپیما 150 درصد است متاسفانه برخی از رسانه‌ها اطلاع‌رسانی نادرست درباره تغییر قیمت بلیت هواپیما داشته‌اند!»

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قرار است هفته آینده جلسه‌ای با حضور وزیر راه و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی در خصوص قیمت بلیت هواپیما برگزار شود. خروجین جلسه احتمالا منجر به افزایش قیمت بلیت هواپیما خواهد شد،‌ تصمیمی که البته هیچ ارتباطی به رسانه‌ها نخواهد داشت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو