پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز یک هواپیما از تل آویو به سودان در راستای عادی سازی روابط

تاریخ خبر: // کد خبر: 341891 // // //


پرواز یک هواپیما از تل آویو به سودان در راستای عادی سازی روابط

در راستای ادامه روند عادی سازی روابط برخی کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی، ساعاتی پیش یک پرواز از سرزمین‌های اشغالی فلسطین به مقصد سودان پرواز کرد.


پرواز یک هواپیما از تل آویو به سودان در راستای عادی سازی روابط

به نقل از المیادین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند در پی تماس‌های واشنگتن برای عادی سازی روابط، یک هواپیما از تل آویو به مقصد سودان پرواز کرد.بر اساس این گزارش، این پرواز که به صورت فوق العاده انجام شد اکنون در راه بازگشت از سودان به رژیم صهیونیستی است.

در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات آمریکایی از امضای قریب الوقوع توافق عادی سازی روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی خبر داده اند، وزیر خارجه سودان ارتباط حذف نام کشورش از فهرست تروریسم آمریکا با عادی سازی را رد کرد.

«عمر قمرالدین اسماعیل» وزیر خارجه سودان در سخنانی اعلام کرد که برداشتن نام سودان از فهرست کشور‌های حامی تروریسم آمریکا با پرونده عادی سازی روابط ارتباطی ندارد.

او در پاسخ به پرسشی در خصوص عادی سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی گفت: حذف نام سودان از فهرست تروریسم هیچ ارتباطی با هیچ پرونده‌ دیگری ندارد و برای بازگشت به جامعه بین المللی راهی طولانی در پیش داریم.

پیشتر فیصل محمد صالح، وزیر اطلاع رسانی سودان در گفت وگویی اقدام به افشای جزئیاتی پیرامون روند سازش این کشور با رژیم صهیونیستی کرده و مدعی شده بود که سودان برای عادی سازی روابط خود با این رژیم، فشار شدیدی را تحمل می‌کند.

او با بیان اینکه «برای سازش با اسرائیل تحت فشار زیادی هستیم»، اظهار کرد: در مقایسه با سودی که از برداشته شدن نام کشورمان از فهرست کشور‌های حامی تروریسم بدست می‌آوریم، آنچه به واشنگتن ارائه خواهیم کرد فاقد ارزش است.

فیصل محمد صالح تاکید کرد: تمام احتمالات پیرامون تحویل “عمر البشیر” به دیوان بین‌المللی کیفری باز می‌گردد.

شب گذشته رسانه‌های خبری گزارش دادند که تلاش سودان بعد از گذشت یک سال به منظور خروج از فهرست حامیان تروریسم دولتی وزارت خارجه آمریکا ساعاتی پیش به نتیجه رسیده و ترامپ طی اظهاراتی از توافق با این کشور برای حذف نام سودان از این فهرست خبر داد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو