پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو پرواز‌های چارتری به جز مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت خیز

تاریخ خبر: // کد خبر: 342124 // // //


لغو پرواز‌های چارتری به جز مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت خیز

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پرواز‌های چارتری از ۲۵ مهر به جز مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت خیز لغو خواهدشد.


لغو پرواز‌های چارتری به جز مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت خیز

کاپیتان تورج دهقانی زنگنه در بازدید میدانی به منظور اطمینان از رعایت دستورالعمل پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر درهواپیما‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده به شرکت‌های هواپیمایی، گفت: شرکت‌ها تا زمانی که این دستورالعمل از سوی وزارت بهداشت لغو نشود ملزم به رعایت آن هستند و سازمان هواپیمایی کشوری نیز نظارت جدی خواهد داشت.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در این خصوص که شرکت‌های هواپیمایی ۴۰ درصد مسافر خود را از دست می‌دهند با دستور وزیر راه و شهرسازی تمهیداتی اندیشیده شده که بتوانیم از هفته آینده صورت‌های مالی شرکت‌های هواپیمایی به خصوص ۶ ماهه اول سال را دریافت کرده و تسهیلاتی از طریق دولت به آن‌ها پرداخت شود.
کاپیتان زنگنه با بیان اینکه هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت و پول این صندلی‌های خالی از مسافران دریافت نخواهد شد افزود: ما در این ایام هیچ افزایش قیمتی نداریم و این پول را به هیچ عنوان از مسافر دریافت نمی‌کنیم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص افزایش قیمت توسط شرکت‌های هواپیمایی در روز‌های اخیر افزود: سازمان هواپیمایی کشوری براساس ماده” ۵” بند “ب” قانون این سازمان مسئول جلوگیری از رقابت مضره و مصالح عمومی است و از آنجا که تاکنون مشکلاتی از سوی چارتر کننده وجود داشت با لغو پرواز‌های چارتری از ۲۵ مهر به جز مسیر‌های کیش و قشم و مناطق نفت خیز هیچ مسیر دیگری مجاز به چارتر نیست.
کاپیتان زنگنه در خصوص افزایش قیمت در هفته جاری که توسط برخی شرکت‌ها صورت گرفته افزود: براساس فصول سال‌های گذشته در زمان پیک پرواز قیمت‌ها براساس بازار عرضه و تقاضا افزایش می‌یافت چرا که بازار تابع عرضه و تقاضا است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی براساس دامنه نرخی که برایشان تعریف شده هیچ افزایش قیمت نداشتند، افزود: جلساتی با وزیر راه وشهرسازی، نمایندگان کمیسیون عمران مجلس و شرکت‌های هواپیمایی برگزار و قرار شد در هفته آینده در نشستی مشترک به نتایجی دست یابیم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: چنانچه مسافران با رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی مواجه شوند می‌توانند با تلفن‌های سازمان هواپیمایی کشوری به‌صورت شبانه روز تماس گرفته و یا با اسکن بارکد فرم‌های نظرسنجی داخل هواپیما به‌صورت مستقیم با سازمان هواپیمایی کشوری در ارتباط باشند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو