پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ضرورت لغو محاصره فرودگاه بین المللی صنعا

تاریخ خبر: // کد خبر: 342137 // // //


ضرورت لغو محاصره فرودگاه بین المللی صنعا

وزارت حمل و نقل یمن از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست، ائتلاف متجاوز سعودی را تحت فشار قرار دهند تا محدودیت‌های اعمال شده بر فرودگاه صنعا را لغو کند.


ضرورت لغو محاصره فرودگاه بین المللی صنعا

وزارت حمل و نقل دولت نجات ملی یمن با صدور بیانیه‌ای از سازمان ملل متحد، سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) و جامعه جهانی درخواست کرد ائتلاف متجاوز سعودی را تحت فشار قرار دهند تا محدودیت‌های اعمال شده بر فرودگاه بین المللی صنعا را لغو کند.
وزارت حمل و نقل دولت نجات ملی یمن تاکید کرد فرودگاه بین المللی صنعا از همه جوانب فنی و عملیاتی برای استقبال از پرواز‌های غیرنظامی آمادگی کامل دارد. فرودگاه صنعا، پل هوایی و ارتباطی برای مبادله اسرا بود که در اواسط این ماه صورت گرفت.
این وزارتخانه خاطرنشان کرد ورود و خروج هواپیما‌های حامل اسرا با نظارت کمیته بین المللی صلیب سرخ، همزمان با ورود و خروج هواپیما‌های سازمان ملل‏، نهاد‌های بین المللی و نیز هواپیما‌های باری موید این است که فرودگاه بین المللی صنعا مطابق با شرایط و الزامات بین المللی و سازمان ایکائو به کلیه خدمات فنی مجهز است.
بر اساس بیانیه وزارت حمل و نقل دولت نجات ملی، کمیته بین المللی صلیب سرخ از خدمات رسانی ناوبری هوایی فرودگاه صنعا به هواپیما‌های غیرنظامی و ‌آمادگی فنی بالای آن مطابق با شرایط بین المللی و انجام موفقیت آمیز مبادله اسرا از این فرودگاه تشکر و قدردانی کرده است.
ائتلاف متجاوز سعودی از ماه اوت سال ۲۰۱۶ با اعمال ممنوعیت پرواز‌هایی هوایی از فرودگاه بین المللی صنعا پایتخت یمن‏، همه پرواز‌های شهری به غیر از پرواز‌های سازمان ملل متحد و آژانس‌های کمک رسان وابسته به این سازمان را متوقف کرده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو