پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آقای زنگنه دنبال مقصر می‌گردی، گنجشک‌های فرودگاه هم هستند!

تاریخ خبر: // کد خبر: 342280 // // //


آقای زنگنه دنبال مقصر می‌گردی، گنجشک‌های فرودگاه هم هستند!

کاپیتان زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در آخرین بیانات خود مدعی شده که چارتر کننده عامل اصلی بلیت هواپیماست. باید از ایشان پرسید که شما چرا این حرف را می‌زنید؟ اگر ضرورت داشته باشد و شاهد تداوم بعضی از حاشیه‌ها باشیم، مسلما در خصوص تعارض منافع در سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌ها صحبت خواهیم کرد. تا حالا نشینیده اید که چارتر کننده اصلی، شرکتی وابسته به مدیران همان ایرلاین باشد؟


آقای زنگنه دنبال مقصر می‌گردی، گنجشک‌های فرودگاه هم هستند!

تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشور در گفت‌وگویی با بیان اینکه هم اکنون قیمت بلیت تهران_ مشهد حدود ۴۷۰ هزار تومان است،  گفت: ممکن است نوسانات قیمتی در این ایام به دلیل تعطیلات پیش رو باشد که البته چنین نوساناتی هم در ایام پیش از کرونا بوده است.

زنگنه ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری به سقف و یا کف قیمت های بلیت هواپیما کاری ندارد و به این موضوع ورود نمی‌کند و این سازمان تا جایی که به مردم و مسافران اجحاف نشود دخالتی ندارد چراکه قیمت ها باید متناسب با عرضه و تقاضا و در بازار رقابتی سالم تعیین شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور بیان کرد: وظیفه سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان یک سازمان مرجع جلوگیری از رقابت مضر بوده و شرکت های هواپیمایی باید طبق قانون اقدامات را انجام دهند.

معاون وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: هم اکنون دغدغه ما مردم بوده و شرکت های هواپیمایی باید در یک فضای رقابتی سالم اقدامات خود را دنبال کنند.

اواظهار کرد: از امروز شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها موظف هستند فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و تنها ۶۰ درصد از ظرفیت خود را تکمیل کنند و این فاصله گذاری اجتماعی هم نباید منجر به افزایش قیمت ها شود.

زنگنه یادآور شد :افزایش قیمت هایی که هم اکنون در سایت های فروش و ایرلاین ها وجود دارد به دلیل تعطیلات پیش رو بوده و در برخی از مسیرها تغییرات طبیعی بوده که البته در این بخش نباید حضور و دخالت چارتر کننده ها را نادیده بگیریم.

زنگنه توضیح داد: مشکلات و گرانی های بلیت هواپیما به دلیل حضور چارتر کننده هاست و ما چندین بار به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده‌ایم که باید چارترها را کنسل کنند چرا که چارت کنندگان زمینه‌ساز چنین اوضاعی هستند و باعث ایجاد نابسامانی در نرخ‌های پرواز شده‌اند.

معاون وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: چارتر کنندگان به دنبال منافع خودشان هستند و در این بین هم حتی منافعی به ایرلاین‌ها نمی رسد چراکه چارتر چیزی جز نابسامانی برای این بازار ندارد.

او با بیان اینکه ما مسئول ایمنی مردم هستیم و چارتر تنها برای مناطق نفتی و کیش و قشم مجاز است، گفت: دو روز پیش جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و روز گذشته هم با کمیسیون عمران مجلس جلسه ای در این زمینه برگزار کردیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور تاکید کرد: در جلسات روز گذشته شرکت های هواپیمایی صورت‌های مالی سال ۹۷_۹۸ و شش ماهه ابتدای امسال را ارائه کردند تا از طریق آنها دولت بررسی های نهایی را انجام و با ارائه راهکارهایی به این بخش کمک کند.

زنگنه بیان کرد: افزایش قیمت‌ها نباید خارج از توان مردم باشد و باید تمامی اقشار از این بخش بتوانند استفاده کنند.

او گفت: افزایش قیمت‌ها و نوسانات ایجاد شده ناشی از حضور چارتر کنندگان است که از نظر سازمان هواپیمایی باید تمامی این چارترها کنسل شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شعار سال


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو