پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرتاب ماهواره پارس یک و ساخت پارس 2 با افزایش قابلیت تصویربرداری

تاریخ خبر: // کد خبر: 342581 // // //


پرتاب ماهواره پارس یک و ساخت پارس 2 با افزایش قابلیت تصویربرداری

معاون طراحی و تضمین مأموریت پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه ماهواره پارس 1 تست‌های عملکردی و محیطی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و در اولین فرصت پرتاب می‌شود، گفت: ماهواره پارس 2 با استفاده از ظرفیت دانشی نخبگان ساخته می‌شود.


پرتاب ماهواره پارس یک و ساخت پارس 2 با افزایش قابلیت تصویربرداری

علی جعفر صالحی معاون طراحی و تضمین مأموریت پژوهشگاه فضایی ایران گفت: پژوهشگاه فضایی ایران در ۲ حوزه طراحی ،ساخت ، پرتاب و بهره‌برداری ماهواره های مخابراتی و همچنین طراحی ،ساخت ، پرتاب و بهره‌برداری ماهواره های سنجش از راه دور فعالیت می‌کند به طوری که در بخش ماهواره سنجش از راه دور براساس نقشه راه محصولی سازمان فضایی ایران، ما در راستای تکالیف و ماموریت های خود اولین گام را با طراحی ساخت ماهواره پارس یک انجام داده‌ایم.
* ماهواره پارس یک پیچیده ترین و عملیاتی‌ترین ماهواره سنجش از راه دور در کشور
وی افزود: ماهواره پارس یک به عنوان پیچیده ترین و عملیاتی‌ترین ماهواره سنجش از راه دور در کشور و با وزنی حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ کیلو گرم ساخته شده است به طوری که درحال حاضر همه تست‌های عملکردی و محیطی خود را پشت سر گذاشته و اکنون در حال تحویل است. از طرفی باید بگویم طبق برنامه‌ریزی که انجام شده این ماهواره در اولین فرصت به سوی مدار عملیاتی خود پرتاب خواهد شد.
* پارس یک دارای سه دوربین بوده و  از سامانه پیش رانش برخوردار است
وی تصریح کرد: ماهواره پارس یک دارای سه دوربین است که می‌توان به دوربین رنگی ۱۵ متر دوربین ۱۵۰ متر و یک دوربین حرارتی ۳۰۰ متر اشاره کرد درواقع این ماهواره از سامانه پیش رانش برخوردار است که قابلیت نگهداشت مداری این ماهواره را دارد.
* در طراحی و ساخت پارس ۲ نوعی جهش فناوری اتفاق می‌افتد
وی ادامه داد: پژوهشگاه فناوری ایران ماهواره سنجش از راه دور پارس ۲ را در برنامه طراحی و ساخت دارد به طوری که در این ماهواره قابلیت تصویربرداری نسبت به ماهواره یک افزایش می‌یابد در واقع باید بگویم به نوعی در طراحی و ساخت پارس ۲ نوعی جهش فناوری اتفاق می‌افتد.
*  از ظرفیت دانشی کل کشور شامل دانشجویان، نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در طراحی و ساخت ماهواره استفاده می شود
معاون طراحی و تضمین مأموریت پژوهشگاه فضایی ایران اضافه کرد: این پژوهشگاه برای ساخت ماهواره پارس ۲ همانند گذشته از ظرفیت دانشی کل کشور شامل دانشجویان، نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در طراحی و ساخت ماهواره استفاده خواهد کرد.
منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فناوری اطلاعات

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو