پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 342586 // // //


استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در راستای برنامه‌های اکتشافی خود اقدام به استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی خود نموده است.


استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در راستای برنامه‌های اکتشافی خود اقدام به استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی خود نموده است.

 

 استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی

این سازمان در سال‌های اخیر سعی نموده در چارچوب یرنامه‌های اکتشافی خود روش ژئوفیزیک هوایی را با استفاده از فناوری روز دنیا و با کمک کارشناسان ایرانی و بومی‌ مورد استفاده قرار دهد.

در همین راستا نگهداری و تجهیز ابزار این روش با وجود تحریم‌های ظالمانه به یکی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان این سازمان بوده که در سال‌های اخیر به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه خودکفایی و اجرای استانداردهای بین‌المللی در داخل کشور دست پیدا کرده‌اند.

ساخت آشیانه جدید بالگرد و تجهیز آن براساس استانداردهای سازمان هواپیمایی کشور از جمله فعالیت‌هایی بوده است که تازگی به پایان رسیده و بالگردهای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در آشیانه جدید و مطابق با استانداردهای لازم مستقر شده‌اند.

 

 رشد ۵۰ درصدی آنالیز مواد معدنی

چندی پیش رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از رشد ۵۰ درصدی آنالیز موادمعدنی به دلیل تجهیز آزمایشگاه‌های این سازمان خبر داد و اظهار داشت:

ساز و کار جدید اکتشافات ژئوفیزیک هوایی با تأمین منابع مالی ازسوی بخش خصوصی در قالب تفاهم‌نامه‌های چندجانبه اجرایی می‌شود.

شهیدی با بیان اینکه اهداف پروژه‌های شناسایی و پیجویی اکتشافی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با مشارکت بخش خصوصی و منابع عمومی دولت تا قبل از پایان دولت یازدهم محقق خواهد شد، افزود:

در ۶ ماه نخست سال ۹۹ با توجه به کندی‌ها و کاستی‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، تمامی تلاش ما بر این بود تا با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و سلامت کارشناسان متخصص، خللی به ماموریت‌های فنی در حوزه کشف ذخایر معدنی و مطالعات زمین‌شناسی وارد نشود.

 

منبع با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صنایع


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین