پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ممنوعیت ترددهای غیرضروری در ترمینال‌های فرودگاه شیراز

تاریخ خبر: // کد خبر: 342654 // // //


ممنوعیت ترددهای غیرضروری در ترمینال‌های فرودگاه شیراز

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس گفت: به منظور پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، استقبال‌کنندگان و مشایعت‌کنندگان باید از ورود و تردد‌های غیرضروری در ترمینال‌های فرودگاه خودداری کنند.


ممنوعیت ترددهای غیرضروری در ترمینال‌های فرودگاه شیراز

غلامرضا کریم آقایی ، ضمن قدردانی از همراهی مردم فهیم استان جهت همکاری در کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مردم برای قطع زنجیره ویروس کرونا از ورود غیرضروری به ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی شیراز برای استقبال یا مشایعت مسافران بپرهیزند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس افزود: این اقدام در راستای اجرای دستورالعمل‌های جدید بهداشتی، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، حفظ سلامتی مسافران و کارکنان شاغل در ترمینال‌ها گرفته شده است.

کریم آقایی با بیان اینکه فرودگاه یک مجموعه گسترده‌ است، افزود: با هدف مبارزه با ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک در پایانه و ترمینال فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز الزامی است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از استقرار و به کارگیری ناظرین سلامت در ترمینال‌های فرودگاه بین المللی شیراز خبر داد و گفت: با استقرار و حضور تمام وقت ناظران سلامت در ترمینال‌ها و به کارگیری تدابیر ویژه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت دقیق‌تری صورت می‌پذیرد.

وی تصریح کرد: از مهمترین وظایف و مسئولیت ناظران بهداشت، نظارت بر استقرار مسافران و رعایت فاصله در مقابل کانترها، گیت‌های بازرسی و خروج مسافر، نظارت و رعایت بهداشت در رستوران و کافی شاپ، رعایت فاصله مسافران در هنگام نشستن بر صندلی در سالن انتظار و همچنین تاکید بر استفاده از ماسک توسط مسافران، کارکنان شرکت‌های هواپیمایی و غرفه‌داران است.

کریم آقایی گفت: با تعیین ناظران بهداشت در فرودگاه‌ها، امیدواریم شاهد ارتقا و رعایت بیش از پیش مسائل بهداشتی و کنترل ویروس کرونا باشیم.

وی از جابه‌جایی 776 هزار و 122 مسافر در شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: بر اساس آمار ارائه شده در این مدت 9 هزار و 53 پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه شیراز انجام شده است.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس، فرودگاه 850 هکتاری شهید دستغیب شیراز پس از فرودگاه مهرآباد تهران و مشهد سومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به‌طور میانگین روزانه بالغ بر 70 پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو