پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ابلاغ ستاد ملی مدیریت کرونا: الزام داشتن نتیجه تست PCR برای مسافرت خارجی

تاریخ خبر: // کد خبر: 342696 // // //


ابلاغ ستاد ملی مدیریت کرونا: الزام داشتن نتیجه تست PCR برای مسافرت خارجی

با تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ، مسافرین هنگام سفرهای خارجی باید نتیجه تست PCR را براساس ضوابط کشورهای مقصد و شرکت های هواپیمایی مربوطه به همراه داشته باشند.


ابلاغ ستاد ملی مدیریت کرونا: الزام داشتن نتیجه تست PCR برای مسافرت خارجی

برابر مصوبه ستاد مقابله با کرونا در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کووید۱۹، مسافرین به مقاصد کشورهای مختلف باید نتیجه تست PCR را براساس ضوابط کشورهای مقصد و شرکت های هواپیمایی مربوطه به همراه داشته باشند. 
از پذیرش مسافرانی که برگه حاوی نتیجه منفی تست مذکور را همراه نداشته باشند، جلوگیری به عمل خواهد آمد.
الزام داشتن نتیجه تست PCR برای سفر هوایی

اهمیت به شیوه نامه های بهداشتی و اجرای آن ها

توصیه متخصصان پرهیز از سفر در وضعیت همه گیری کرونا است اما اگر کسی به اجبار قصد سفر داشت باید نکات بهداشتی را رعایت کند.
بر اساس شواهد و تحقیقات، پوشیدن ماسک بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا است. به‌علاوه، یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای کاهش خطر ابتلا به بیماری در طول سفر به‌شمار می‌رود. در بسیاری از خطوط هوایی استفاده از ماسک اجباری است. در بسیاری از موارد با افرادی که بدون ماسک قصد سفر دارند برخوردهای جدی می‌شود. برای مثال، آن‌ها را از پرواز با ایرلاین منع می‌کنند.
بسیاری از شرکت های هواپیمایی خدمات غذا و نوشیدنی و هرگونه سرویس غیرضروری را که ممکن است خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد به‌طور موقت حذف کرده‌اند. همچنین از مسافران درخواست می‌شود در راهروها نایستند.

فاصله‌ گذاری، کلید سلامتی

یکی دیگر از عوامل مهم در ارزیابی ایمن بودن پرواز، فاصله‌گذاری است. بهتر است درباره میزان فاصله‌گذاری بین مسافران در هر پرواز تحقیق کنید. هرچه تعداد مسافران بیشتر باشد، فاصله‌گذاری کمتر خواهد بود و خطر ابتلا به بیماری بیشتر خواهد شد.
سفر با خانواده و دوستان در دوران کرونا
اگر با دوستان یا خانواده سفر می‌کنید، باید خود و همه‌ی همراهان‌تان را به‌عنوان یک فرد در نظر بگیرید. همه‌ی اعضای خانواده و دوستان باید در کنار یکدیگر بنشینند و از دیگران فاصله داشته باشند.جدا شدن از یکدیگر و پراکنده شدن در هواپیما تنها ریسک ابتلا به بیماری را بالا می‌برد.
شرایط فرودگاه ها در دوران کرونا
حضور در فرودگاه‌ها به‌اندازه‌ی سفر به هواپیما می‌تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد. فرودگاه‌ها در تلاش هستند تا محیطی ایمن و بهداشتی برای مسافران فراهم کنند؛ از کاهش تماس‌های فیزیکی گرفته تا ضدعفونی کردن سطوح، ایستگاه‌های ضدعفونی دست و شیلدهای پلکسی‌گلَس در مقابل کارکنان فرودگاه. به‌علاوه، تقریبا تمام مسافران از ماسک استفاده می‌کنند. البته این قوانین را نمی‌توان شامل همه‌ی فرودگاه‌ها دانست.
فرودگاه‌ها باید قوانین داخلی را رعایت کنند. بنابراین اگر استفاده از ماسک در فرودگاه جزو قوانین است، همه‌ی مسافران موظف هستند از ماسک استفاده کنند؛ به غیر از زمانی‌که مشغول خوردن، آشامیدن یا تشخیص هویت هستند.

شرایط سفر برای افرادی که بیماری کرونا داشته اند یا تست آنتی بادی آن‌ ها مثبت بوده است
معمولا افرادی که یک بار به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند یا تست آنتی‌بادی آن‌ها مثبت بوده است، نگرانی کمتری از سفر در دوران پاندمی دارند. اما این به معنای ایمن بودن سفر نیست. دکتر نانوس معتقد است که اطلاعات پزشکان و دانشمندان درباره‌ی این ویروس هنوز کامل نیست.
هنوز نمی‌توان گفت تست آنتی‌بادی تا چه اندازه می‌تواند ایمنی بدن انسان را تضمین کند. حتی ممکن است تست آنتی‌بادی نتیجه‌ی مثبتِ کاذب داشته باشد. این‌گونه تست‌ها باعث می‌شوند مردم در طول سفر کمتر اصول ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.

شرایط سفر برای افرادی که در گروه های پرخطر هستند

متاسفانه خطرات و قوانین برای مسافرانی که در گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر هستند کمی متفاوت است. دکتر جاست معتقد است که کرونا هنوز به پایان نرسیده است و قطعا تا پایان سال میلادی کاملا به پایان نخواهد رسید. شاید هم مدت زمان بیشتری طول بکشد تا این بیماری ریشه‌کن شود.
اگر جزو گروه‌های آسیب‌پذیر و پرخطر هستید، پیش از سفر حتما در این باره بیشتر فکر کنید. این سفر تا چه اندازه برایتان اهمیت دارد؟ دکنر نانوس به افرادی که در گروه‌های پرخطر هستند توصیه می‌کند تا مدتی از سفر پرهیز کنند.

کاهش خطر ابتلا به ویروس

آنچه در درجه‌ی اول اهمیت دارد، مسئولیت‌پذیری است. زمانی‌که تصمیم می‌گیرید با هواپیما سفر کنید باید سلامت مسافران دیگر را هم در نظر داشته باشید. این کار را با زدن ماسک آغاز کنید. این اولین و مهم‌ترین قدمی است که مسافران برای کاهش شیوع ویروس بر می‌دارند. به خاطر داشته باشید که شما ممکن است ناقلِ بدون علامت باشید.
همچنین بهتر است برای انجام مراحل سفر، از اپلیکیشن‌های موبایل یا فرایند‌هایی که کمتر شما در ارتباط نزدیک با دیگران قرار می‌دهند استفاده کنید. برای داخل پرواز سرگرمی‌هایی آماده کنید و برنامه‌ی سفر خود را از قبل تعیین کنید. به این ترتیب زمان کمتری را در فرودگاه سپری خواهید کرد. بهتر است در صورت امکان، زمانی‌که در فرودگاه هستید را در تراس یا فضای باز بمانید.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو