پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مدیران فرودگاه ها فرمانده و سخنگوی اطلاع رسانی باشند/ استفاده از ظرفیت بیمه برای جبران خسارت های ناشی از بارش برف و باران

تاریخ خبر: // کد خبر: 342703 // // //


مدیران فرودگاه ها فرمانده و سخنگوی اطلاع رسانی باشند/ استفاده از ظرفیت بیمه برای جبران خسارت های ناشی از بارش برف و باران

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل از آمادگی فرودگاه های سراسر کشور برای مقابله با پدیده های جوی خبر داد و گفت: در این راستا مقرر شده است، اخطارها از طریق سازمان هواشناسی در سریعترین زمان ممکن از طریق پیامک ارسال شود.


مدیران فرودگاه ها فرمانده و سخنگوی اطلاع رسانی باشند/ استفاده از ظرفیت بیمه برای جبران خسارت های ناشی از بارش برف و باران

فرشید گلیج با اشاره به ابلاغ دستورالعمل از سوی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ارائه خدمات مستمر و پایدار برای مقابله با پدیده های جوی، گفت: با توجه به اینکه در شش ماهه دوم سال قرار داریم و به زودی شاهد نزولات آسمانی خواهیم بود، طبق دستورالعمل مذکور و همچنین دستورالعمل مختص شرکت فرودگاه ها و ابلاغ آن به فرودگاه های کشور، اقدامات لازم جهت حفظ آمادگی برای مقابله با پدیده های جوی صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: با اجرای دستورالعمل های فوق، فرودگاه های کشور می توانند خدمات مستمر و پایداری را جهت مقابله و جلوگیری از خسارت به فرودگاه خود ارائه دهند.

گلیج با بیان اینکه به واسطه پیش بینی های سازمان هواشناسی، اخطارها و هشدارهای لازم به مدیران و مسئولان فرودگاهی اعلام شده است، گفت: با ابلاغ دستورالعمل های لازم به فرودگاه ها، اقدامات پیشگیرانه ای چون استحکام سازی تابلوهای تبلیغاتی، بازبینی سقف سطوح ابنیه و ترمینال ها، علائم و نشانگرها و تیرهای برق و درختان صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ادامه داد: در فصل خشک و کم بارش بایستی لایروبی رودخانه های فصلی و تعبیه درب های فرودگاه ها جهت ورود و خروج آب انجام شود که خوشبختانه در بحث لایروبی، اکثر فرودگاه ها نسبت به لایروبی رودخانه ها و پاکسازی کانالها انجام داده اند.

وی اضافه کرد: براساس گزارش های ارسالی، فرودگاه بین المللی مهرآباد نسبت به لایروبی رودخانه کن توسط شهرداری تهران اقدامات مطلوبی را انجام داده است.

وی به تشکیل کمیته های عملیات زمستانی در ستاد و فرودگاه ها اشاره کرد و گفت: اقدامات قابل تحسین از دو سال گذشته در شرکت فرودگاه ها به ویژه در فرودگاه های سراسر کشور توسط این کمیته انجام شد و همچنین تقویم تمرین برای فرودگاه ها نیز صادر شده است تا اقدامات لازم و ضروری جهت برف روبی و یخ زدایی از فرودگاهها انجام گیرد و نیروها، آمادگی لازم را جهت پیشگیری و مقابله با بارش های برف و باران را داشته باشند.

گلیج به تامین مایع ضد یخ و اوره به میزان لازم و فراتر از نیاز اشاره کرد و گفت: تامین تجهیزات جدید و جوان سازی تجهیزات برف روبی از دیگر اقداماتی بوده است که برای فرودگاه ها انجام شده است.

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل افزود: با سازمان هواشناسی هماهنگی های لازم به عمل آمده است تا اخطارهای هواشناسی در سریعترین زمان ممکن از طریق پیامک ارسال و دریافت شود تا مدیران و مسئولان فرودگاهی آمادگی لازم جهت مقابله با هر نوع پدیده را داشته باشند.

وی به برگزاری جلسات مختلف معاونت عملیات هوانوردی با فرودگاه ها به صورت ویدئو کنفرانس اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه این جلسات به طور مستمر برگزار و تصمیم های لازم جهت اجرای برنامه های گرفته شده است.

وی با اشاره به خسارات بارش باران و برف در برخی فرودگاه ها به استفاده از ظرفیت بیمه تاکید کرد و گفت: با توجه به آسیب های جزئی در برخی فرودگاه ها که به جهت بارش باران وارد شده بود، توانستیم با استفاده از ظرفیت بیمه، تا حدودی جبران خسارت ها را داشته باشیم که این موضوع در جلسه ای با وزارت راه و شهرسازی مطرح و دیگر زیرمجموعه های این وزارتخانه نیز موظف به استفاده از این ظرفیت شدند.

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: مدیران فرودگاه ها به عنوان فرمانده و سخنگوی واحد می توانند اخبار مربوط به مسائل پیش آمده فرودگاه را در زمان ناپایدار جوی به رسانه ها اطلاع رسانی کنند.

گلیج یادآور شد؛ در شرایط ناپایدار جوی پیشنهاد شد پروازها از مبدا گرمسیر به جای فرود در فرودگاه آلترناتیو، در مبدا بماند یا در صورت پرواز به مبدا برگردند تا چالشی دیگر در فرودگاه ثانویه( از نظر کمبود استند، فضای ترمینالی، هندلینگ و اسکان) پیش نیاید و این فرودگاهها برای پروازهای مسیر طولانی و خارجی و اضطراری بعنوان پشتیبان استفاده شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو