پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از پهپادها برای ردیابی کالاهای موجود در انبار

تاریخ خبر: // کد خبر: 342875 // // //


استفاده از پهپادها برای ردیابی کالاهای موجود در انبار

در سال‌های اخیر دانشگاه ام.آی.تی و “جامعه پژوهشی فراونهوفر” آلمان از توسعه سیستم‌هایی که از هواپیماهای بدون سرنشین/پهپاد برای پیگیری کالاهای موجود در انبارها استفاده می‌کنند، خبر داده‌اند اما اخیرا استارت آپ “ور” با ارائه سیستم “ور”(Ware) معنای جدیدی به عملکرد آن پهپادها افزوده و در حال حاضر سیستم‌های این استارت آپ در چندین مکان مورد استفاده قرار گرفته است.


استفاده از پهپادها برای ردیابی کالاهای موجود در انبار

این استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو موفق به توسعه سیستم “ور” شده است که این سیستم شامل چند کوادکوپتر خودران به نام “Skydio ۲” است که در حالی که در انبار بر روی سیستم خود که به نوعی همانند لانه است قرار می‌گیرند، باتری‌های خود را شارژ می‌کنند. آنها طبق یک برنامه از قبل برنامه ریزی شده فرود می‌آیند و در میان قفسه‌ها و پالت‌ها به عقب، جلو و بالا و پایین پرواز می‌کنند و وقتی کارشان تمام شد همانند یک پرنده به لانه برمی‌گردند.

با پرواز هر هواپیمای بدون سرنشین، دوربین تعبیه شده بر روی آن تصاویری از “کیوآر کد” مانند برچسب‌های زده شده بر روی هر قفسه به همراه بارکد جداگانه پالت‌های موجود در آن قفسه را ثبت می‌کند. کدهای برچسب و بارکد به ترتیب برای هر قفسه و پالت منحصر به فرد هستند. بنابراین هنگامی که ویدیو توسط یک سرور مبتنی بر ابر پردازش می‌شود، سیستم ور می‌تواند به کاربران نشان دهد که کدام پالت‌ها روی کدام قفسه‌ها قرار دارند و این قفسه‌ها در کجای انبار قرار دارند. بعلاوه از آنجا که سیستم مذکور از محتوای هر پالت اطلاع دارد، می‌تواند تعداد محصولات موجود در ساختمان را ردیابی کند.

در مقابل، سیستم‌های جامعه فراونهوفر و ام.آی.تی مبتنی بر دید نیستند و در عوض آنها از هواپیماهای بدون سرنشینی استفاده می‌کنند که برچسب‌های سامانه بازشناسی با امواج رادیویی را می‌خوانند. سامانه بازشناسی با امواج رادیویی(Radio Frequency Identification) (به اختصار RFID) سامانه شناسایی بی‌سیمی است که قادر به تبادل داده‌ها به‌ وسیله برقراری اطّلاعات بین یک برچسب که به یک کالا، شیء، کارت و… متصل شده‌ است و یک بازخوان(Reader) است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو