پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عملیات پهپادی کمیته‌های مردمی یمن در عمق خاک عربستان + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 343289 // ٬ ٬ // // //


عملیات پهپادی کمیته‌های مردمی یمن در عمق خاک عربستان + فیلم

پهپاد‌های یمنی از نوع قاصف کی ۲ سه بار فرودگاه‌های جیزان، اب‌ها و پایگاه خمیس مشیط در جنوب عربستان را هدف قرار دادند.


عملیات پهپادی کمیته‌های مردمی یمن در عمق خاک عربستان + فیلم

به گزارش شبکه تلویزیونی العالم،پهپاد‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عملیات نظامی دقیق فرودگاه‌های جیزان و اب‌ها و پایگاه نظامی خمیس مشیط را هدف قرار دادند.

یحیی سریع سخنگوی نظامی نیرو‌های مسلح یمن تاکید کرد عملیات با موفقیت و دقت انجام شد. این حملات در پاسخ به ادامه تجاوز سعودی‌ها ضد یمن صورت گرفت جنگنده‌های متجاوزان سعودی طی ساعات گذشته ۲۰ بار به منطقه الخنجر در الجوف و مدیریت مدغل در مارب را بمباران کردند. توپخانه‌های سعودی نیز منطقه مرزی غافره در صعده را یز زیر آتش خود گرفتند که بر اثر آن یک شهروند یمنی به شهادت رسید.

رهبران سیاسی و نظامی یمن تاکید می‌کنند تا زمانی که محاصره ملت یمن ادامه یابد حملات هوایی، موشکی و پهپادی ارتش یمن نیز در عمق خاک سعودی ادامه خواهد یافت و این حملات به منزله فاع از حق ملت یمن در برابر متجاوزان است.

****
 

 

ائتلاف سعودی نیز مدعی انهدام یک پهپاد یمنی شد

«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی بعد از ظهر روز یکشنبه مدعی شد که پدافند هوایی این ائتلاف توانسته در آسمان یمن یک فروند پهپاد انتحاری متعلق به ارتش و کمیته‌های مرکزی را منهدم کند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) او همچون دفعات گذشته مدعی شد که یمنی‌ها قصد داشتند شهروندان غیر نظامی را در عربستان هدف قرار دهند.

نیروهای مسلح یمن سوم تیرماه گذشته نیز در چهارمین عملیات «مقابله به مثل» که از آن با عنوان «تعادل بازدارندگی» یاد می‌شود، ریاض پایتخت عربستان را هدف موشکی و پهپادی قرار داده بودند.

عربستان پس از حدود تقریبا پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.

انصارالله پس از آن که عربستان توافق آتش‌بسی را که خود اعلام کرده بود، نقض کرد، حملاتش به مراکز حساس نظامی سعودی را از سر گرفته است.

از دو سال گذشته یمن توانسته در زمینه تولید سلاح‌های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی‌های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.

نگاهی به افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان می‌دهد که یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) پرداخته‌اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی‌ها شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما / مشرق (لینک1)، (لینک2)


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو