پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمار پروازها و جابه‌جایی مسافر در فرودگاه ارومیه کاهش یافت

تاریخ خبر: // کد خبر: 343337 // // //


آمار پروازها و جابه‌جایی مسافر در فرودگاه ارومیه کاهش یافت

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌ غربی از کاهش ۲۲ درصدی آمار پرواز و ۲۷ درصدی جابه جایی مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید باکری ارومیه در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.


آمار پروازها و جابه‌جایی مسافر در فرودگاه ارومیه کاهش یافت

محمدعلی نائل قراملکی ، با اشاره به تعداد پرواز‌های فرودگاه‌های آذربایجان‌ غربی در نیمه نخست امسال اظهار داشت: از فروردین تا شهریورماه امسال در مجموع به طور میانگین یک هزار و 439 نشست و برخاست در فرودگاه‌ ارومیه انجام پذیرفته که این میانگین کمتر از متوسط کشوری بوده است.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارشات در 6 ماه نخست امسال نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه بین‌المللی شهید باکری ‌ارومیه نسبت به سال گذشته 21 درصد کاهش یافته است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌ غربی عنوان کرد: در این مدت در مجموع 125 هزار و 51 نفر مسافر از طریق این فرودگاه اعزام و پذیرش شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 170 هزار و 771 نفر بود شاهد کاهش 27 درصدی این آمار هستیم.

وی به میزان بار جا به جا شده نیز اشاره کرد و گفت: همچنین در نیمه نخست امسال 37 درصد میزان جابه جایی بار از فرودگاه‌ ارومیه کاهش یافته  که این میزان از متوسط کشوری کمتر بوده است.

قراملکی وضعیت پروازهای فرودگاه ارومیه را نسبت به ماه‌های گذشته مقایسه کرد و گفت: در شهریور امسال تعداد 320 پرواز و تعداد 33 هزار و 178 نفر مسافر جابه جا شده‌اند در حالی در مردادماه 284 پرواز و 27 هزار و 354 مسافر از فرودگاه‌ جابه جا شده‌اند که این آمار نشان‌ دهنده افزایش پروازها و مسافران از این فرودگاه بوده است.

وی تصریح کرد: تعداد پروازها و جابه جایی مسافران در شهریورماه نسبت به مردادماه امسال به ترتیب 13 درصد تعداد پرواز و 21 درصد جابه جایی مسافر افزایش داشته است.

قراملکی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان، فرودگاه ها پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را در دستور کار قرار داده اند.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌ غربی با اشاره به اینکه حفظ سلامت مسافران و کارکنان اولویت اصلی در پروازها است بیان کرد: ترمینال‌ها، ساختمان اداری و عملیاتی به صورت مستمر ضدعفونی می‌شوند و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی به منظور تب سنجی مسافران انجام شده است.

به گزارش تسنیم سه فرودگاه در شهرهای ارومیه، خوی و ماکو دارد اما بخش قابل توجهی از پروازهای این استان از طریق فرودگاه ارومیه انجام می‌شود؛ تهران، مشهد و استانبول سه مسیر پروازی پرتردد فرودگاه ارومیه به شمار می‌رود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو