پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وعده هواپیمایی آسمان با انجام اولین پرواز به سنندج عملیاتی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 343370 // // // //


وعده هواپیمایی آسمان با انجام اولین پرواز به سنندج عملیاتی شد

مدیرکل فرودگاه‌های کردستان گفت: شرکت هواپیمایی آسمان با قرار دادن ۲ پرواز هفتگی در برنامه کاری خود به فرودگاه سنندج به وعده خود در خصوص برقراری پرواز در این استان جامه عمل پوشاند.


وعده هواپیمایی آسمان با انجام اولین پرواز به سنندج عملیاتی شد

امیر عباس نظری زاده با اشاره به اینکه به علت کاهش تعداد مسافر بر اثر شیوع ویروس کرونا در یک ماه گذشته  تمام پروازهای فرودگاه سنندج لغو شده بود، اظهار داشت: اوایل مهرماه با پیگیری مسوولان استان ۲ شرکت آسمان و کیش‌ایر وعده برقراری مجدد پرواز در فرودگاه سنندج دادند.

وی اضافه کرد: هم اکنون شرکت هواپیمایی آسمان با قرار دادن ۲ پرواز هفتگی از مبدا تهران به مقصد فرودگاه سنندج و بالعکس در روزهای دوشنبه و پنجشنبه به وعده خود عمل کرده و تحقق قول شرکت کیش ایر نیز کماکان در دست پیگیری است.

مدیرکل فرودگاه‌های کردستان یادآور شد: مقرر شده پروازهای شرکت آسمان روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت ۱۱:۲۰ در فرودگاه سنندج بنشیند و ساعت ۱۱:۵۵ دقیقه این فرودگاه را به مقصد تهران ترک کند.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه در نیمه نخست امسال بویژه شهریور ۲ شرکت کیش ایر و ایران ایر هر کدام در هر هفته سه پرواز را برقرار کرده بودند اما عمدتا به علت کاهش مسافر و اعزام هواپیماهای خط پروازی به چک تعمیر سالیانه از ۲ هفته قبل پروازهای این فرودگاه تعلیق شد.

وی افرود: به علت شیوع ویروس کرونا تعداد مسافران این فرودگاه به مقصد تهران بشدت کاهش یافته بطوریکه بیشترین مسافر سوار شده به هواپیما در سال جاری حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت بوده که این مساله موجب شد حضور شرکت هواپیمایی در فرودگاه سنندج برای آنها صرفه اقتصادی نداشته است.

فرودگاه سنندج با ۹۰۰ هزار متر مساحت در جنوب غربی این شهر و در ابتدای جاده سنندج – کرمانشاه واقع شده، ساخت ساختمان اولیه آن در سال ۱۳۴۷ آغاز و در سال ۱۳۵۰ بعنوان تنها فرودگاه عملیاتی استان کُردستان با امکانات بسیار اندک شروع بکار کرد، اولین پرواز فرودگاه در سال ۱۳۵۰ توسط شرکت هواپیمایی «هُما» و با هواپیمای فوکر ۲۷ f انجام شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو