پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه های کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 343516 // // //


قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه های کشور

دهقانی زنگنه؛ رییس سازمان هواپیمایی کشوری در برنامه صبح بخیر ایران از اقدامات مطلوب شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اجرای فاصله گذاری اجتماعی و استقرار ناظر سلامت در فرودگاه ها قدردانی کرد.


قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه های کشور

تورج دهقانی زنگنه، رییس سازمان هواپیمایی کشور دیروز (5 آبان) در این برنامه تلویزیونی با بیان اینکه طبق آمار ایکائو صنعت حمل و نقل هوایی به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا با مشکلات بسیار زیادی روبه رو شده است، گفت: خوشبینانه ترین وضعیتی که در صنعت حمل و نقل هوایی می توانیم به آن دست یابیم و شرایط مانند دوران پیش از کرونا شود سال ۲۰۲۴ است.

وی با بیان اینکه ۹۶ درصد از پروازهای خارجی و ۴۵ درصد از پروازهای داخلی با توجه به گسترش ویروس کرونا از دست داده ایم، توضیح داد: شرایط کرونا بر صنعت حمل و نقل هوایی جهان تحمیل شده و ۱۹ هزار فروند هواپیما در دنیا زمین گیر شده اند به طوری که تعداد زیادی از شرکت هواپیمایی ناوگان خود را تقلیل تعدادی از پرسنل های خود را به مرخصی های اجباری و تعدادی را بازنشسته کرده اند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه در صنعت گردشگری هم کرونا تاثیر بسیار زیادی گذاشته چراکه حوزه هوایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه گردشگری تاثیر دارد و کاهش تعداد پروازها هم باعث تشدید این مشکل شده است، گفت: سازمان ایکائو در اطلاعیه ای در همان زمان شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که در حوزه هوایی نیازی به فاصله گذاری اجتماعی نیست چرا که از هر ۲۷ میلیون مسافر ممکن است، تنها یک نفر به کرونا مبتلا شود و از سوی دیگر طبق بررسی هایی که انجام داده ایم میزان مبتلایان در حوزه هوایی در مقایسه با سایر بخش ها بسیار کاهش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه مقرر شده دو ردیف آخر صندلی هواپیماها برای بیماران مشکوک در تمام پروازها خالی و این دو ردیف به صورت کاملا ایزوله نگهداری شود، گفت: در این مدت از تمام فعالیت های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به دلیل اقداماتی که در حوزه صنعت هوایی انجام داده اند تشکر می کنم و طبق بازدیدهای میدانی که انجام شده به صورت کامل فاصله گذاری اجتماعی در تمام  بخش های فرودگاه ها رعایت شده است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا از یکم آبان تمام  شرکت های هواپیمایی مکلف به رعایت فاصله گذاری اجتماعی شده اند و هواپیماها باید تنها از ۶۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند البته در هواپیماهای ATR  باید ۵۰ درصد از ظرفیت های صندلی استفاده شود. طبق بازدید های اخیر تمام  شرکت های هواپیمایی این فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده اند و البته این نظارت ها به صورت مستمر انجام می شود.

زنگنه افزود: مسافران در صورت مشاهده تخلف می توانند به سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهند و این سازمان هم به صورت ۲۴ ساعته آماده رسیدگی به مشکلات مسافران در این بخش است.

وی با اشاره به اینکه عملیات ضدعفونی و ویروس زدایی قبل و بعد از پرواز انجام می شود و هواپیماهای متخلف هم در این زمینه به طور قطع اعمال قانون خواهند شد، بیان کرد: از یک ماه پیش به صورت مستمر به شرکت های هواپیمایی اعلام کرده بودیم که از ابتدای آبان ماه فاصله گذاری اجتماعی در تمام  بخش های هوایی باید رعایت شود و این موضوع که از یک خانواده سه نفره تنها دو نفر به دلیل فاصله گذاری اجتماعی دریافت کنند قابل قبول نیست و با شرکت هواپیمایی متخلف برخورد خواهد شد.

زنگنه همچنین در بخشی از سخنان خود به نرخ بلیت هواپیما هم اشاره کرد و گفت: شرکت های هواپیمایی حق هیچ گونه افزایش قیمت بلیت را ندارند و بلیت ها هم بر اساس نرخ نامه سال گذشته باید فروخته شود.

گفتنی است؛ با اوج گیری و شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی و همچنین حفظ سلامت مسافران، ناظران سلامت در فرودگاه های کشور مستقر شده اند.

منبع: با اندکی تخلیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه‌ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو