پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتقاد یک کارشناس صنعت هوایی از لغو پرواز‌های چارتری

تاریخ خبر: // کد خبر: 343544 // // // // //


انتقاد یک کارشناس صنعت هوایی از لغو پرواز‌های چارتری

کارشناس صنعت هوایی در خصوص لغو پرواز‌های چارتری گفت: لغو پرواز‌های چارتری تصمیم بسیار غلطی است چرا که چارتر کننده‌ها جزو صنعت هوایی کشور هستند.


انتقاد یک کارشناس صنعت هوایی از لغو پرواز‌های چارتری

محمود مهرانپور، دربارۀ نرخ بلیت هواپیما و اجازه پرواز با ۶۰ درصد طرفیت، گفت: در حال حاضر به علت شیوع ویروس کرونا تمام شرکت‌های هوایی در دنیا دچار مشکل هستند. نرخ ارز افزایش پیدا کرده است و اکثر قطعات و تجهیزات مورد نیاز هواپیما از خارج وارد می‌شوند. قرار بر این بود که دولت به شرکت‌های هواپیمایی در خصوص کرونا کمک کند.
وی افزود: این تصمیم که هواپیماها باید با ۶۰ درصد ظرفیت پرواز کنند بسیار غلط است در هیچ کجای دنیا این طرح اجرا نمی‌شود. ما نه در پروازهای آمریکایی شاهد این طرح پرواز با ۶۰ درصد ظرفیت هستیم و نه در دیگر کشورها و آن‌ها هم با بیماری کرونا درگیر هستند؛ این معادلات اشتباه است.
این کارشناس صنعت هوایی اظهار داشت: شرکت‌های هواپیمایی پیش از شیوع ویروس کرونا در شرایط اقتصادی مناسبی نبودند و پس از شیوع کرونا دچار ضرر بیشتری شده‌اند. در حال حاضر هواپیماها که باید با ۶۰ درصد ظرفیت پرواز کنند، قطعات را با دلار ۳۰ هزارتومانی از خارج وارد می‌کنند و آیا با چنین وضعیتی توقع داریم افزایش نرخ نداشته باشیم.
این کارشناس صنعت هوایی با تاکید بر بحرانی بودن وضع صنعت هوایی در تمام کشورها گفت: هنگامی که بحرانی رخ می‌دهد به طور مثال شرکت لوفت‌هانزا ۵ هزار کارمند خود را اخراج می‌کند، اما در ایران این چنین نیست و بار مشکلات پیش آمده از بحران را بر روی دوش مردم می‌گذارند.
مهرانپور در خصوص تصمیم بر لغو پروازهای چارتی بیان کرد: تصمیم بر لغو پرواز چارتی یک اشتباه است. کارکرد پرواز چارتری به دو صورت است. اول همانند بانک‌ها که وام می‌دهند چارتر کننده‌ها هم به شرکت‌های هوایی وام به صورت طولانی مدت ارائه می‌دهد. درواقع چارتر کننده‌ها بخشی از صنعت هوایی ما به حساب می‌آیند. نقش دوم آن ارائه پکیج است پکیج‌هایی که در آن بلیت هواپیما، غذا، هتل ارائه می‌دهند و این پکیج به نفع مسافر است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: باید دید چنین تصمیماتی را کدام یک از شرکت‌های هوایی مطرح دنیا در چنین شرایطی می‌گیرند این تصمیمات غیرمنطقی و اشتباه است و باعث صدمات بیشتری به صنعت هوایی و شرکت‌های هواپیمایی ما می‌شوند.
منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو