پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روایتی جذاب از همسر شهید خلبان علی یاسینی در «آسمان» / خلبانی با بیش از ۲۷۰۰ ساعت پرواز

تاریخ خبر: // کد خبر: 343549 // // //


روایتی جذاب از همسر شهید خلبان علی یاسینی در «آسمان» / خلبانی با بیش از ۲۷۰۰ ساعت پرواز

یک نویسنده کتاب گفت: شهید خلبان علی یاسینی مرد خونسرد و آرامی بود که بار‌ها سخت‌ترین مأموریت‌های برون مرزی را بدون هراس انجام داده بود و به عنوان «خلبان اف ۴» بیش از ۲۷۰۰ ساعت پرواز با فانتوم داشت در یک حادثه شهید شد.


روایتی جذاب از همسر شهید خلبان علی یاسینی در «آسمان» / خلبانی با بیش از ۲۷۰۰ ساعت پرواز

نفیسه ثابت، پیرامون مضمون کتاب «آسمان» از مجموعه کتب آسمان گفت: کتاب «آسمان» در امتداد سری کتاب‌های مجموعه آسمان است که به روایت زندگی خلبان دفاع مقدس شهید علی یاسینی از زبان همسر وی پرداخته است، مجموعه آسمان در انتشارات روایت فتح تولید و به مخاطبان عرضه شده است.

وی در همین راستا ادامه داد: «آسمان» روایت و داستانی متفاوت از سایر کتاب‌های دفاع مقدس است و عموما روایت خلبانان را از بعدی دیگر و تنها از حوزه جنگ معرفی می‌کند، روایتی عاشقانه که جذابیت‌های خاصی دارد و بُعد دیگری از زندگی شهید علی یاسینی را بیان کرده است.

ثابت به بخشی از داستان کتاب «آسمان» پرداخت و افزود: کتاب «آسمان» از زبان همسر این شهید بزرگوار بیان شده است، هنگامی که هشت سال دفاع مقدس به پایان می‌رسد و همسر شهید نفسی راحت می‌کشد و با خود می‌اندیشد که چقدر خوشحال است که همسرش زنده مانده است،  زیرا وی همواره دعا می‌کرد تا خداوند همسرش را در کنار او از خطر‌ها حفظ کند، اما با پایان یافتن جنگ حادثه‌ای دیگر در کمین بود که همسر شهید علی یاسینی حتی فکرش را نمی‌کرد حادثه هوایی که شهید یاسینی به همراه همراهانش و چند تن دیگر از خلبانان سقوط کردند و همگی به شهادت رسیدند.

نویسنده کتاب «فهیمه» پیرامون شهید علی یاسینی بیان کرد: وی مرد خونسرد و آرامی بود که بار‌ها سخت‌ترین مأموریت‌های برون مرزی را بدون هراس انجام داده بود و به عنوان «خلبان اف ۴» بیش از ۲۷۰۰ ساعت پرواز با فانتوم داشت در یک حادثه شهید شد، او دومین رکورد پروازی با اف ۴ را داشت، بدین ترتیب پروانه محمودی که دختر دایی شهید علی یاسینی می‌شد برای همیشه تنها ماند، مزار او نزدیک مزار شهید آوینی و شهید سپهبد صیاد شیرازی است.

وی به سبک نگارش کتاب «آسمان» اشاره و بیان کرد: مجموعه کتاب‌های آسمان به شیوه داستانی بیان شده اند و قصه‌ای عاشقانه و در عین حال پر فراز و نشیب دارند، در کتاب «آسمان» خبری از روایت و خاطره نیست نکته قابل توجه این کتاب نوع بیان داستان است در حقیقت نوعی رفت و برگشت در داستان لحاظ شده بدین ترتیب که داستان در برخی از موارد از زبان «همسر شهید بزرگوار» بیان شده و در برخی موارد نیز داستان از زبان راوی، این امر بر جذابیت بیش از پیش کتاب افزوده است، همچنین این کتاب به تقریظ رهبری نیز رسیده است.

نویسنده کتاب «شهید ناصر کاظمی» تصریح کرد: داستان زندگی علی و پروانه جذابیت‌های خاص خود را دارد، زیرا بعد دیگری از زندگی یک قهرمان هشت سال دفاع مقدس را بیان کرده است، در کتاب «آسمان» شهادت این شهید بزرگوار نقطه عطف است، زیرا هنگامی که مخاطب فکر می‌کند این کتاب حوزه دفاع مقدسی قرار است پایانی خوش داشته باشد ناگهان با شهادت شهید یاسینی تمام می‌شود.

وی نامگذاری کتاب «آسمان» را مورد بررسی قرار داد و اظهار کرد: کتاب «آسمان» برگرفته از نام شهید است، اما پیرامون این مطلب که چرا مجموعه با عنوان آسمان نامگذاری شده باید بگویم از آنجا که آسمان مکانی است که خلبانان بیشترین زمان خود را در آن به سر می‌بردند و البته کنایه‌ای از آسمانی شدن شهدای خلبان بوده نام مجموعه با عنوان مجموعه آسمانی‌ها نامگذاری شده است.

ثابت پیرامون کتاب «آسمان» خاطر نشان کرد: من معتقدم قصه باید خوانده شود، زیرا جذابیت‌ها و کششی خاص در آن نهفته، یک قصه عاشقانه و جنگی که بعد دیگر‌ی از زندگی یک خلبان نمونه را برای مخاطبان بیان کرده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو