پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ابتلاء تعداد اندکی از مهمانداران هواپیما به کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 343639 // // //


ابتلاء تعداد اندکی از مهمانداران هواپیما به کرونا

رئیس سازمان هواپیمایی کشور درخصوص افزایش نرخ بلیت هواپیما گفت: هفته جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی و کمیسیون عمران مجلس درباره نرخ بلیت پرواز‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.


ابتلاء تعداد اندکی از مهمانداران هواپیما به کرونا

تورج دهقانی‌زنگنه امروز در یک برنامۀ زندۀ تلویزیونی گفت: صنعت حمل و نقل هوایی به علت شیوع ویروس کرونا با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو شده است و خوشبینانه‌ترین وضعیتی که در صنعت حمل و نقل هوایی می‌توانیم به آن دست یابیم و شرایط مانند دوران پیش از کرونا شود سال ۲۰۲۴ است.
وی در ادامه افزود: حدود ۹۶ درصد از پرواز‌های خارجی و ۴۵ درصد از پرواز‌های داخلی با توجه به گسترش ویروس کرونا نتوانستیم داشته باشیم. شرکت‌های هوایپمایی در دنیا تعداد زیادی از کارکنان خود را بازنشسته و یا به مرخصی اجباری فرستادند. صنعت هوایی در دنیا با وضعیت خوبی مواجه نیست.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور مطرح کرد: بعدازظهر شنبه همین هفته مقام معظم رهبری درخصوص افرادی که در صنعت هوایی کشور مشغول به فعالیت بودند و بیکار شدند تأکید کردند افرادی که بیمه بیکاری ندارند دولت از آن‌ها حمایت کند.دهقانی زنگنه در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی در طول پرواز اظهار کرد: طبق اعلام سازمان جهانی هواپیمایی و یاتا نیازی به فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما نیست و در حال حاضر ما تعداد کمی مهماندار مبتلا به کرونا داریم، در حالی که مدام با مردم و مسافران در ارتباطند. دستورات ایکائو و یاتا نظیر دستورات سازمان بهداشت جهانی برای وزارت بهداشت، برای همه شرکت‌های هواپیمایی معتبر است و تا جایی که به ایمنی پرواز لطمه نزند، می‌توان آن را بومی‌سازی کرد.

وی با اشاره به امضاء تفاهم نامه‌ای درخصوص خالی ماندن دوردیف آخر صندلی هواپیما گفت: اگر مسافری به عنوان مثال سرفه یا عطسه داشته باشد  و یا مشکوک به کرونا باشد به آن دو ردیف آخر منتقل شود. از یکم آبان امسال به شرکت‌های هواپیمایی تأکید شد که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و ۶۰ درصد صندلی هواپیما‌ها فروخته شود. البته در هواپیما‌های ATR میزان ۵۰ درصد صندلی‌ها فروخته می‌شود و در هواپیما‌های دیگر هم ۶۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت، اما هیچ مسافری کنار دیگری نمی‌نشیند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو