پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بوئینگ ۷۳۷ مکس ایمن است

تاریخ خبر: // کد خبر: 343651 // // //


بوئینگ ۷۳۷ مکس ایمن است

بوئینگ ۷۳۷ مکس، چهارمین نسل از هواپیماهای سری ۷۳۷ بوئینگ است که برای نخستین مرتبه در سال ۲۰۱۱ میلادی رونمایی شد. دو حادثه هوایی این هواپیما که در آن خلبان‌ها تلاش می‌کردند هواپیما را کنترل کنند، اما موفق نشدند، منجر به مرگ ۳۴۶ نفر شد. پس از آن پرسش‌هایی در مورد طراحی و ویژگی‌های این هواپیما مطرح شد. بوئینگ ۷۳۷ مکس از مارس ۲۰۱۹ میلادی زمین‌گیر شده است.


بوئینگ ۷۳۷ مکس ایمن است

از زمان زمین‌گیری هواپیماهای ۷۳۷ مکس، بوئینگ در حال کار روی طراحی مجدد و کامل نرم‌افزار پرواز آنها است. پاتریک کای، مدیر اجرایی آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا، به بلومبرگ گفت: از تغییراتی که بوئینگ در این هواپیما ایجاد کرده، راضی است. وی افزود که ۷۳۷ مکس می‌تواند پروازهای خود در اروپا را قبل از پایان سال ۲۰۲۰ میلادی از سر بگیرد.

شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز نیز اعلام کرده است قصد دارد از تاریخ ۲۹ دسامبر تا ۴ ژانویه در پروازهای میان شهرهای میامی و نیویورک از هواپیماهای ۷۳۷ مکس استفاده کند.

این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که «رویکرد مرحله‌ای» را در پیش گرفته است؛ اما در مورد اینکه آیا پس از ۴ ژانویه استفاده از هواپیماهای ۷۳۷ مکس را ادامه خواهد داد یا خیر هنوز اشاره‌ای نکرده است. گفته می‌شود که جت‌های مسافربری ۷۳۷ مکس به‌عنوان یک نسخه اصلاح شده و کم مصرف‌تر از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ هستند.

بوئینگ ۷۳۷ مکس این قابلیت را دارد که برای مسافت‌های طولانی‌تری پرواز کند و در عین حال هزینه عملیاتی پایین‌تری نسبت به بوئینگ ۷۳۷ دارند و خلبان‌های ۷۳۷ و ۷۳۷ مکس می‌توانند با هر کدام از این هواپیماها پرواز کنند.

در نخستین حادثه‌ای که برای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس اتفاق افتاد در سال ۲۰۱۸ بود که یک فروند از این هواپیما در دریای جاوه، اندونزی سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند. در دومین حادثه در سال ۲۰۱۹، این هواپیما هشت دقیقه پس از پرواز از آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی دچار سانحه شد و تمامی سرنشینان آن فوت شدند. پس از حادثه دوم، از مارس ۲۰۱۹ میلادی تاکنون، بوئینگ ۷۳۷ مکس زمین‌گیر شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از دنیای اقتصاد


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو