پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز جنگنده‌های روسیه برای اسکورت هواپیماهای خارجی در دریای سیاه و بالتیک

تاریخ خبر: // کد خبر: 343739 // // //


پرواز جنگنده‌های روسیه برای اسکورت هواپیماهای خارجی در دریای سیاه و بالتیک

طبق گزارش مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه، روز دوشنبه جنگنده‌های روسی برای دور کردن دو جنگنده بمب‌افکن فرانسوی در آسمان دریای سیاه و هواپیماهای نظامی آمریکایی و آلمانی بر فراز دریای بالتیک، مجبور به پرواز شدند.


پرواز جنگنده‌های روسیه برای اسکورت هواپیماهای خارجی در دریای سیاه و بالتیک

مرکز مدیریت دفاع ملی فدراسیون روسیه که بخشی از وزارت دفاع این کشور است، گزارش داده که روز دوشنبه یک فروند جنگنده روسی سوخو-27، دو فروند جنگنده بمب افکن فرانسوی را بر فراز دریای سیاه که به مرزهای ملی روسیه نزدیک می‌شدند، رهگیری کرد.

طبق اطلاعات این مرکز، روز گذشته ایستگاه رادار منطقه نظامی جنوبی روسیه دو هدف هوایی را در آسمان دریای سیاه که در حال نزدیک شدن  به مرزهای ملی فدراسیون روسیه بودند، مشخص کرد و برای شناسایی آنها، یک جنگنده سوخو-27 به هوا بلند شد. خدمه جنگنده روسی اهداف هوایی را به عنوان دو فروند جنگنده بمب افکن میراژ 2000 نیروی هوایی فرانسه شناسایی کردند و سپس آنها را از مرزهای روسیه دور کرده و برفراز دریای سیاه بدرقه کردند.

در این حادثه حریم هوایی روسیه نقض نشده و جنگنده روسی پس از دور کردن هواپیماهای نظامی خارجی از مرز، با خیال راحت به پایگاه هوایی داخلی بازگشت.

مرکز مدیریت دفاع ملی فدراسیون روسیه همچنین در گزارش دیگری یادآور شد که روز دوشنبه یک جنگنده روسی سوخو-27 برای رهگیری یک فروند هواپیمای شناسایی U-2S آمریکایی و هواپیمای گشت P-3C Orion آلمانی بر فراز دریای بالتیک، مجبور شد به هوا بلند شود.

طبق این گزارش، روز دوشنبه مرکز کنترل هوایی روسیه دو هدف هوایی که به مرز ایالت نزدیک می شدند را مشخص کرد و برای شناسایی آنها، یک جنگنده سوخو-27  آماده انجام وظیفه نیروهای پدافند هوایی به هوا برخاست و پس از دور کردن هواپیماهایی خارجی ، به فرودگاه هوایی خود بازگشت. در این مورد نیز هیچ نقض مرزهای ملی روسیه رخ نداده است.

این مرکز یادآور شد که پرواز جنگنده‌های روسی نیز مطابق با قوانین بین المللی استفاده از حریم هوایی آزاد انجام شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو