پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مانور عملیات زمستانی در فرودگاه رشت انجام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 343768 // // //


مانور عملیات زمستانی در فرودگاه رشت انجام شد

مسئول عملیات زمستانی فرودگاه گیلان از انجام مانور عملیات زمستانی این فرودگاه با هدف آمادگی نیروی انسانی و تجهیزات برفروبی خبر داد.


مانور عملیات زمستانی در فرودگاه رشت انجام شد

مانور عملیات زمستانی صبح امروز سه شنبه 6 آبان در فرودگاه سردار جنگل رشت برگزار شد. جعفر منفردی معاون عملیات هوانوردی و مسئول عملیات زمستانی فرودگاه استان گیلان در این باره گفت: با نزدیک شدن به فصل سرما و به منظور آمادگی نیروی انسانی و ارزیابی تجهیزات جهت عملیات برفروبی، مانور عملیات زمستانی در سطوح پروازی فرودگاه سردار جنگل رشت برگزار شد.

وی افزود: در این مانور، پیرو برنامه زمانبندی عملیات زمستانی شرکت، علاوه بر استقرار تجهیزات برفروبی در پارکینگ هواپیما، بر اساس چک لیست های تهیه شده، تجهیزات مذکور وارسی و کارکرد آنها مورد تأیید قرار گرفت. منفردی اضافه کرد:با هماهنگی صورت گرفته در صورت بارش برف، با اولویت سطوح پروازی(ایرساید) و سپس لندساید(از خیابان ورودی به فرودگاه تا مقابل ترمینال ها)عملیات برفروبی انجام خواهد شد و ارگان های مستقر در فرودگاه نیز ماموریت دارند محدوده مکانی خود را برفروبی کنند.

منفردی خاطرنشان کرد: بر اساس جدول زمانبندی کمیته عملیات زمستانی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی, جلسه کمیته تسهیلات عملیات زمستانی در 20 مهر ماه1399 برگزار شد و در این مدت ضمن ویرایش دستورالعمل عملیات زمستانی و ارسال به ستاد شرکت، مانور عملیات زمسانی صبح امروز سه شنیه 6 آبان 1399 در ساعت 9:30 با حضور کلیه ارگانها برگزار شد. خاطرنشان می شود؛ به گفته سرپرست فرودگاه گیلان، با هماهنگی که با شهرداری رشت انجام شده است، عملیات برفروبی شهرداری رشت با اولویت مسیر منتهی به فرودگاه سردار جنگل رشت انجام خواهد شد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو