پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اتمام فرودگاه سقز تا پایان امسال/۷۸ درصد پیشرف فیزیکی در طول ۲۰ سال

تاریخ خبر: // کد خبر: 343833 // // //


اتمام فرودگاه سقز تا پایان امسال/۷۸ درصد پیشرف فیزیکی در طول ۲۰ سال

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: طرح کلی فرودگاه دارای ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی است و تمام تلاش شده است که ساخت این فرودگاه امسال به اتمام برسد.


اتمام فرودگاه سقز تا پایان امسال/۷۸ درصد پیشرف فیزیکی در طول ۲۰ سال

محمدصدیق ثابتی در بازدید از جاده جایگزین پروژه فرودگاه سقز اظهار داشت: ساخت جاده جایگزین ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون برای اجرای آن بیش از 3 میلیارد تومان هزینه و 55 درصد آن آماده آسفالت است.

وی ادامه داد: اگر معارضین زودتر در خصوص واگذاری زمین‌هایشان که در مسیر این پروژه قرار دارد همکاری می‌کردند، هم اکنون این مسیر به زیر بار ترافیک رفته بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان ادامه داد: فرودگاه سقز هم در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و به زودی ترمینال و ساختمان‌های جانبی آن به بهره‌برداری می‌رسد که در این خصوص هم بیش از 13 میلیارد توامان هزینه شده است.

ثابتی افزود: طرح کلی فرودگاه دارای ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی است و تمام تلاش شده است که ساخت این فرودگاه امسال به اتمام برسد.

وی گفت: ساخت این فرودگاه که نزدیک به 2 دهه طول کشیده است، هم اکنون مراحل پایانی ساخت را سپری می‌کند و قرار است تا پایان سال کار اتمام آن به پایان برسد و سپس با نصب سیستم‌های داخل فرودگاه از جمله سیستم مراقبت پرواز که به صورت موبایلی و پرتابل است، عملا فرودگاه مورد بهره‌برداری کامل قرار گیرد و آماده پرواز هواپیما شود.

کامیل کریمیان، فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در بازدید مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از پروژه کنارگذر و فرودگاه با تقدیر از تلاش‌های استاندار کردستان و معاونت عمرانی استاندار که در پیشبرد ساخت این فرودگاه نهایت همکاری و تلاش کردند، گفت: کار محوطه‌سازی فرودگاه هم شروع شده و انتظار می‌رود این کار با قوت تمام به پیش برود و به پایان برسد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو