پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیام نخستین منطقه آی.سی.تی محور کشور می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 343961 // // //


پیام نخستین منطقه آی.سی.تی محور کشور می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان البرز با اشاره به چشم انداز این منطقه برای راه اندازی شهرک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات (آی سی تی) گفت: پیام با راه اندازی این شهرک تبدیل به نخستین منطقه آی.سی.تی محور در کشور می شود.


پیام نخستین منطقه آی.سی.تی محور کشور می‌شود

نادر ثناگو مطلق روز چهارشنبه در گفت وگو با رسانه ها افزود: دستیابی  منطقه به نوآوری و فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد صادرات محور و ایجاد  اشتغال پایدار از مهم ترین اهداف راه اندازی منطقه آی.سی.تی محور در این منطقه است.

وی اضافه کرد: همچنین توسعه تبادلات تجاری و ایجاد زیر ساخت های لجستیکی، تسهیل در سرمایه گذاری داخلی و خارجی، جذب تخصصی، سرمایه و تکنولوژی در حوزه آی.سی.تی و آماده سازی زیر ساخت کریدور فاوا، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات و حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه دانش بنیان از دیگر اهداف راه اندازی این مجموعه در پیام است.

ثناگو مطلق با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در منطقه ویژه اقتصادی پیام برای دستیابی  به این مهم خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پیام از ظرفیت پروازهای کارگو(باری خارجی) بهره مند است، از این  ظرفیت برای تسهیل در روند صادرات و واردات کالاهای حوزه آی.سی.تی و آی.تی هر چه بیشتر بهره خواهیم برد.

وی ادامه داد: با شروع دوباره  فعالیت پروازهای کارگو که برای مدتی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، ۲ پرواز باری خارجی از مبدا کشور امارات حاوی محصولات حوزه آی.تی و آی.سی.تی در پیام به زمین نشسته است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام افزود: توسعه زیر ساخت ها از جمله آماده سازی فاز چهار، به عنوان بزرگ ترین فاز اقتصادی پیام در هفته پهنه از دیگر اقداماتی است که با هدف توسعه فعالیت ها در بخش آی.تی و آی.سی.تی در این منطقه در حال انجام است.

ثناگو مطلق ادامه داد: استقرار هر چه بیشتر صنایع کوچک، متوسط و بزرگ در این بخش ها از مهم ترین اهداف راه اندازی فاز چهار در منطقه ویژه اقتصادی پیام است.

وی افزود: هم اکنون زیر ساخت های سه پهنه از این فاز به طور کامل فراهم و آماده واگذاری به سرمایه گذاران جدید است.

ثناگو مطلق اظهار داشت: با برنامه ریزی های صو.رت گرفته در طرح جامع، چهارمین فاز منطقه و یژه اقتصادی پیام به عنوان نخستین قطب فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در کشور تبدیل می شود.

وی ادامه داد: همچنین ایجاد هاب صادرات و واردات در حوزه آی.تی و آی.سی.تی و توسعه سرمایه گذاری های داخلی و خارجی از مهمترین برنامه های منطقه ویژه اقتصادی پیام برای تبدیل شدن به نخستین منطقه ویژه اقتصاد دیجیتال کشور است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین