پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فعالیت شرکت‌های هواپیمایی معتبر در گیلان

تاریخ خبر: // کد خبر: 343989 // // //


فعالیت شرکت‌های هواپیمایی معتبر در گیلان

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: خوشبختانه فرودگاه رشت مقاصد پروازی متنوع است و شرکت‌های هواپیمایی خوب و معتبری در این استان فعال هستند که امیدواریم با انجام روند توسعه شاهد افزایش پذیرش پروازها باشیم.


فعالیت شرکت‌های هواپیمایی معتبر در گیلان

سیاوش امیرمکری در دیدار با استاندار گیلان با قدردانی از نگاه حمایتی استاندار در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای فرودگاه رشت، اظهار کرد: فرودگاه سردار جنگل به عنوان یکی از ۵۳ مجموعه تحت مدیریت شرکت فرودگاه‌ها، از لحاظ زیرساخت‌های هوانوردی، خطوط پروازی و پایانه‌ای جزء کامل‌ترین فرودگاه‌های کشور محسوب می‌شود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و تحقق طرح جامع فرودگاه رشت اقداماتی باقی مانده که نیازمند حمایت مسئولان ملی و استانی هستیم، افزود: خوشبختانه فرودگاه رشت مقاصد پروازی متنوع است و شرکت‌های هواپیمایی خوب و معتبری در این استان فعال هستند که امیدواریم با انجام روند توسعه شاهد افزایش پذیرش پروازها باشیم.

وی اصلاح وضعیت ظاهری پایانه قدیم فرودگاه رشت، توسعه اراضی و تلاش برای اجرای طرح جامع مصوب را جزء تکالیف مدیریت جدید مجموعه فرودگاه سردارجنگل رشت عنوان و تصریح کرد: پایانه فعلی این فرودگاه قابلیت افزایش ظرفیت و پذیرش همزمان دو پرواز را داراست که تحقق این موضوع طی کوتاه مدت در دستورکار قرار دارد.

در ادامه ارسلان زارع، استاندار گیلان فرودگاه سردار جنگل رشت را یکی از فرودگاه‌های برتر کشور از نظر برخورداری از شاخص‌های مختلف و استانداردهای لازم ذکر و اظهار کرد: در سال گذشته پروژه‌های موثری در فرودگاه رشت به افتتاح رسید که انتظار می‌رود در ادامه روند توسعه‌ای با حمایت مسئولان ملی و همکاری مدیران استانی، شاهد تطویل و توسعه باند و تحول در پایانه‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه تحولات صورت گرفته در فرودگاه رشت منجر به انجام پروازها در شرایط مختلف جوی با کمترین تأخیر شده، گفت: با توجه به اقلیم آب و هوایی گیلان و گردشگرپذیربودن این استان نیازمند توجه بیشتر به این مجموعه به ویژه در اجرای شایسته طرح جامع فرودگاه رشت در آینده‌ای نزدیک هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان تغییر در وضعیت پایانه‌ها را در مسیر راه‌اندازی پروازهای خارجی با پایان یافتن شیوع ویروس کرونا، اقدامی ضروری دانست و افزود: ایجاد پایه (بیس) پروازی در فرودگاه سردار جنگل رشت برای انجام پرواز روزانه صبح و عصر میان رشت و تهران با توجه به ظرفیت‌های موجود و انتظار بحق مردم، گام موثری در کاهش ترافیک و تسریع در انجام امور روزانه گیلانیان در پایتخت بوده که برای تحقق این امر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است.

در پایان این دیدار با قدردانی از تلاش‌های غلامرضا کریم آقایی در دوران تصدی مدیرکلی فرودگاه سردار جنگل رشت، محسن میرحسینی به عنوان مدیرکل جدید این مجموعه معرفی شد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو