پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | الزام قانونی بر اجرای کلیه دستورالعمل های پدافند غیرعامل/ شرکت فرودگاه ها بیشترین زیرساخت های حیاتی، مهم و حساس را دارا است

تاریخ خبر: // کد خبر: 344304 // // // //


الزام قانونی بر اجرای کلیه دستورالعمل های پدافند غیرعامل/ شرکت فرودگاه ها بیشترین زیرساخت های حیاتی، مهم و حساس را دارا است

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل گفت: ما برای استمرار و ثبات خدمات ایمن هوانوردی و فرودگاهی بایستی طرح و برنامه هایی که الزامات سازمان پدافند غیرعامل را کاملا پوشش بدهد و در قوانین و برنامه های توسعه هم تکلیف شده است را اجرا کنیم.


الزام قانونی بر اجرای کلیه دستورالعمل های پدافند غیرعامل/ شرکت فرودگاه ها بیشترین زیرساخت های حیاتی، مهم و حساس را دارا است

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل گفت: ما برای استمرار و ثبات خدمات ایمن هوانوردی و فرودگاهی بایستی طرح و برنامه هایی که الزامات سازمان پدافند غیرعامل را کاملا پوشش بدهد و در قوانین و برنامه های توسعه هم تکلیف شده است را اجرا کنیم.

فرشید گلیج با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل به عنوان یک سازمان بالا دستی کلیه تصمیمات و مصوبات حوزه پدافند غیرعامل را اتخاذ و به سازمان ها و ارگان های کشور ابلاغ می کند، گفت: هر نوع تهدیدی که متصور است، سازمان پدافند غیرعامل آن را شناسایی و سازمان ها را از آن آگاه می سازد تا آنها با مصون سازی، خود را در مقابله با تهدیدات احتمالی آماده کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت فرودگاه ها به عنوان یکی از دستگاه های دولتی کشور ملزم به اجرای مصوبات سازمان پدافند غیرعامل است، افزود: سازمان پدافند غیرعامل تکالیف قانونی و بخشنامه هایی را وضع می کند که اجرای آنها از سوی سازمان های مختلف لازم الاجرا است و شرکت فرودگاه ها نسبت به این موضوع اهتمام جدی دارد.

گلیج عنوان داشت: شرکت فرودگاه ها با تمام توان خود در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری اقداماتی قابل توجهی را در راستای برنامه های سازمان پدافند غیرعامل انجام داده تا از تهدیدات مصون باشد. وی بیان داشت: با توجه به معرفی دستگاه های اجرایی برتر از لحاظ اجرای برنامه های پدافند غیرعامل، در سال گذشته سازمان پدافند غیرعامل براساس شاخص سختگیرانه خود، شرکت فرودگاه ها را به عنوان یکی از دستگاه اجرایی برتر در جهت مقابله و پیشگیری از تهدیدات انتخاب کرد.

وی با توجه به شناسایی و شیوع ویروس کرونا در سال 98 در جهان و کشور گفت: با شیوع این ویروس در کشور اقداماتی جهت مقابله به خصوص در صنعت هوانوردی کشور شروع شد بطوریکه قبل از وجود و بروز بحران کووید ۱۹ طی مشارکتی با سازمان پدافند غیرعامل رزمایش هایی با نظارت ناظران سازمان پدافند غیرعامل در حوزه های بیوتروریست، تروریستی، سایبری و قطع برق برگزار شده بود.

وی یادآور شد؛ سازمان پدافند غیرعامل در 25 دی ماه سال گذشته جلسات مستمری را در حوزه شناسایی بحث مربوط به ویروس کرونا برگزار کرد و شرکت فرودگاه ها از اوایل بهمن ماه بخشنامه ای جهت آمادگی فرودگاه ها با ورود اجتناب ناپذیر این ویروس و مقابله با آن را صادر و در کنار سازمان پدافند غیرعامل دستورالعمل های مربوط به تهدیدات زیستی برای فرودگاه های کشور را ابلاغ کرد.

گلیج اظهار داشت: شرکت فرودگاه ها براساس الزامات هوانوردی در بحث ایمنی پروازها و رضایت مسافران یکسری اقدامات و تکالیفی که از سوی سازمانهای ملی و بین المللی ابلاغ شده است را اجرا می کند و زمانی که این اقدامات را در قالب نگاه سازمان پدافند غیرعامل آورده می شود می بینیم که این اقدامات جزء الزامات سازمان پدافند غیرعامل نیز است و همپوشانی قابل توجهی دارد.

وی تاکید کرد: ما برای ارائه سرویس های مستمر، با ثبات و ایمن بایستی طرح و برنامه هایی که مطابق با الزامات سازمان پدافند غیرعامل است را اجرا کنیم. وی گفت: بدیهی است اقداماتی که در حوزه منابع انسانی، زیرساخت ها و سایبری و تجهیزات در شرکت انجام شده است در این حوزه دارای طبقه بندی بوده و قابل گزارش دهی به عموم نیست و سند ادعای اقدامات موفق شرکت همین بس که با ارزیابی و نظارت مستمر سازمان پدافند غیرعامل در سال ۹۸ شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بعنوان یکی از دستگاه های اجرایی برتر انتخاب شد. وی به اقداماتی که در حوزه های مختلف توسط شرکت فرودگاه ها و در راستای برنامه های سازمان پدافند غیرعامل و پاسخگویی در شرایط اضطرار انجام داده است، اشاره کرد و گفت: در حوزه عملیات هوانوردی اقدامات خوبی همانند خرید برج موبایل در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، در حوزه دستورالعملی کنترل فضای کشور ، مرکز کنترل فضای کشور و سایت پشتیبان صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه یکی از دغدغه های ما تامین و پاسداشت نیروی انسانی متخصص خصوصا حوزه هوانوردی است، پیگیری های فراوان انجام و شرکت به نتایجی که هرچند مطلوب نیست رسیده است. وی خاطرنشان کرد: در حوزه سایبری جز سازمان های پیشرو هستیم و این بدان معنا نیست مصونیت کامل از تهدیدات و مداخلات داریم بلکه دشمن در کمین و از همه ظرفیت جهت نفوذ استفاده خواهد کرد و هر وقت فرصت دست داد ضربه را وارد خواهد کرد. مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل افزود: ما باید از اتفاقات پیرامون خود همانند انفجار بیروت و هک سایتهای معتبر جهانی درس بگیریم و اقدامات عملی و هزینه کنیم تا سرمایه ما حفظ شود.

وی به توافق نامه های که سالانه با سازمان پدافند غیرعامل با شرکت فرودگاه ها منعقد می شود اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به کمبود منابع مالی توافقنامه خوبی با سازمان پدافند غیر عامل در حوزه های مطالعات، آموزش، مصون سازی، خرید تجهیزات،سایبر و… .تبادل شد‌. مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل یادآور شد؛ شرکت فرودگاه ها بیشترین زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم را در اختیار دارد بنابراین بایستی اقدامات قابل توجه و مهمی در زمینه ایمن و مصون سازی توسط مسئولان و نهادهای متولی برای این حوزه صورت گیرد. وی در پایان اعلام کرد: از کلیه کسانی که دغدغه حفظ، ارتقا و صیانت نیروی انسانی و دارایی های معنوی و مادی نظام و شرکت را دارند، قدردانی کرد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو