پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خدمات امنیتی چهار فرودگاه بزرگ افغانستان به یک شرکت اماراتی سپرده شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 344377 // // //


خدمات امنیتی چهار فرودگاه بزرگ افغانستان به یک شرکت اماراتی سپرده شد

دولت افغانستان در توافقی خدمات امنیتی فرودگاه‌های بین‌المللی این کشور در پایتخت، شمال، جنوب و غرب افغانستان را به یک شرکت اماراتی سپرد.


خدمات امنیتی چهار فرودگاه بزرگ افغانستان به یک شرکت اماراتی سپرده شد

دولت افغانستان در توافقی خدمات امنیتی، مدیریت عملیاتی، خدمات زمینی، سیستم سازی و فناوری فرودگاه‌های بین‌المللی افغانستان در کابل، بلخ، قندهار و هرات را به یک شرکت اماراتی واگذار کرد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این توافق در حضور اشرف غنی، رئیس جمهور، مشاور امنیت ملی، سرپرست وزارت دارایی، رئیس اداره امور و شمار دیگری از مقامات بلندپایه دولتی توسط «منصور المنصوری» رئیس شرکت G42 امارات متحده عربی و «محمد قاسم وفایی زاده» رئیس اداره هوانوردی افغانستان امضا شد.

«عطالله نصیب» رئیس واحد تسهیل سرمایه‌گذاری در این مراسم گفت که توافقنامه‌ها شامل خدمات امنیتی، مدیریت عملیاتی، خدمات زمینی و سیستم‌سازی و فناوری فرودگاه‌های بین‌المللی افغانستان از جمله فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی، مولانا جلال الدین بلخی، احمدشاه بابا و هرات می‌باشد.

رئیس جمهور افغانستان نیز اظهارداشت که فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی ظرفیت‌های زیادی دارد تا به بستر کارگو و مسافرین مبدل گردد، فرودگاه‌های بین‌المللی احمدشاه بابا و هرات فاصله کوتاه به امارات متحده عربی دارند و فرودگاه بین‌المللی مولانا جلال الدین بلخی نیز می‌تواند به نقطه وصل با آسیای مرکزی مبدل گردد.

دولت افغانستان در حالی خدمات امنیتی فرودگاه‌های بین‌المللی‌اش در پایتخت، شمال، جنوب و غرب این کشور را به امارات سپرده است که پیش از این رسانه‌های افغانستان اعلام کرده بودند که امارات در پوشش نیروهای خود نظامیان رژیم صهیونستی که به زبان عربی تسلط دارند را به افغانستان اعزام می‌کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو