پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چرا ایران کمتر از جنگنده‌هایش‌ برای حفاظت از مرزها استفاده می کند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 344389 // // //


چرا ایران کمتر از جنگنده‌هایش‌ برای حفاظت از مرزها استفاده می کند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفت: ایران در مقیاس‌های مختلف پهپاد دارد و در این راستا کمتر احساس نیاز می‌کنیم که از هواپیماهای جنگنده یا از هواپیماهای فیلمبرداری بزرگ نیروی هوایی، استفاده کنیم.


چرا ایران کمتر از جنگنده‌هایش‌ برای حفاظت از مرزها استفاده می کند؟

«ابوالفضل حسن بیگی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، درباره تلاش های دفاعی در کشور گفت: تعداد زیادی از هواپیماهای کشورها بر فراز کشورها، آب‌ها و مناطق خود جهت حفظ سرزمینی در پرواز هستند. جمهوری اسلامی به چند شکل از سرزمین خود و منافع ملی خود دفاع می‌کند که یکی از طریق هوایی و فیلمبرداری هوایی است، بخش‌های دیگر شامل نیروی زمینی، حضور مردم و بسیج ۴۰ میلیونی در سطح کشور است، که در حفاظت از کشور و منافع ملی از آنها استفاده می‌کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس دهم در ادامه با اشاره به موفقیت ایران در حوزه هوایی تصریح کرد: بنابراین ایران نسبت به سایر کشورها از نیروی هوایی و هواپیما کمتر استفاده می‌کند. از طرف دیگر ایران در مقیاس‌های مختلف پهپاد دارد و در این راستا کمتر احساس نیاز می‌کنیم که از هواپیماهای جنگنده یا از هواپیماهای فیلمبرداری بزرگ نیروی هوایی، استفاده کنیم. بنابراین وقتی تعداد پرواز کمی صورت بگیرد، سقوط هم کم خواهد بود.

حسن بیگی در پایان یادآور شد: در کشور تعداد بالایی فرودگاه داریم لذا هواپیماهایی که برای گشت‌زنی می‌روند بعد از یک ساعت پرواز به زمین می‌نشینند و نیازی نیست که مانند برخی کشورها هواپیما چند ساعت بر روی آسمان باشد، به همین دلیل میزان آسیب‌ پذیری نیروی هوایی جمهوری اسلامی کمتر است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرآنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو