پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعمال محدودیت ورود برای اتباع چهار کشور به خاک بلاروس

تاریخ خبر: // کد خبر: 344392 // // //


اعمال محدودیت ورود برای اتباع چهار کشور به خاک بلاروس

بلاروس ورود اتباع کشورهای لتونی، لیتوانی، لهستان و اوکراین از طریق مرزهای زمینی به این کشور را بطور موقت ممنوع کرد، البته ورود به بلاروس از طریق فرودگاه ملی مینسک بلامانع خواهد بود.


اعمال محدودیت ورود برای اتباع چهار کشور به خاک بلاروس

دفتر مطبوعاتی کمیته مرزبانی دولتی بلاروس روز پنجشنبه اعلام کرد که به دلیل وخیم وضعیت اپیدمی در کشورهای همسایه، ورود شهروندان از جمهوری لتونی، لیتوانی، لهستان و اوکراین، به طور موقت و تا اطلاع ثانوی، محدود خواهد بود.

در این گزارش یادآوری شده، در ارتباط با وضعیت همه گیری کنونی در کشورهای همسایه، جمهوری بلاروس موقتاً ورود گروه‌های خاصی از افراد از لتونی، لیتوانی، لهستان و اوکراین به خاک خود از طریق ایستگاه‌های بازرسی زمینی را محدود می‌کند. البته، ایست بازرسی در فرودگاه ملی شهر مینسک بدون محدودیت‌های فوق عمل خواهد کرد.

ضمن اینکه، کارمندان نمایندگی‌های دیپلماتیک و دفاتر کنسولی که دارای گذرنامه دیپلماتیک و خدماتی هستند، رانندگان وسایل نقلیه حمل و نقل جاده‌ای بین المللی و همچنین خدمه قطارها در مسیر راه آهن بین المللی محدودیتی برای ورود به خاک بلاروس نخواهند داشت.

پیش از این، “الکساندر لوکاشنکو” رئیس جمهوری بلاروس دستور داده بود که تدابیری برای تقویت مرزهای لهستان با کشورهای حوزه دریای بالتیک و اوکراین اتخاذ شود، ولی لازم نیست که “پرده آهنی” با این کشورها کشیده شود. وی به اهمیت تقویت مرزهای کشور به دلایل امنیتی و در ارتباط با شیوع ویروس کرونا در جهان، به خصوص در کشورهای اروپایی اشاره کرده بود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو