پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چاه های دشت قزوین با استفاده از پهپاد رصد و پایش می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 344655 // // //


چاه های دشت قزوین با استفاده از پهپاد رصد و پایش می شود

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت : چاه های مجاز و غیرمجاز دشت قزوین و شناسایی حفاری های غیرمجاز این منطقه با استفاده از پهباد رصد و پایش می شوند.


چاه های دشت قزوین با استفاده از پهپاد رصد و پایش می شود

یدالله ملکی روز شنبه با اعلام این مطلب ، استفاده از تکنولوژی های جدید و کاربرد آن در صنعت آب را از جمله برنامه های سال جاری اعلام کرد و افزود: رصد و کنترل کلیه چاه های استان قزوین (مجاز و غیر مجاز) و همچنین شناسایی حفاری های غیر مجاز با استفاده از پهپاد N3 صورت می پذیرد.

وی با اشاره به مشخصات و کاربرد پهپاد که با حمایت از تولید داخل خریداری شده گفت : ارتفاع پروازی این پهپاد حدود 2Km و طول پرواز آن حدود 7km می باشد و همچنین مجهز به یک دستگاه دوربین 24 مگا پیکسلی است.

به گفته ملکی در هر پرواز این پهپاد بخش وسیعی از دشت قزوین را تحت پوشش قرار داده و می تواند اطلاعاتی در خصوص آخرین وضعیت چاه ها را با بهترین کیفیت در اختیار مدیران و کارشناسان مربوطه جهت تصمیم گیری و پایش داده ها قراردهد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین از دیگر کاربردهای استفاده از این پهپاد را انجام عملیات نقشه برداری و تهیه نقشه از حریم و بستر رودخانه ها اعلام کرد و گفت : شناسایی تصرفات حریم و بستر رودخانه های استان و همچنین تشخیص ورود آلودگی ها به مجاری آبی و تهیه نقشه کاداستر از جمله کاربردهای این دستگاه پیشرفته می باشد.

وی افزود: هدف از خرید این پرنده حفظ و حراست از منابع آبی استان قزوین می باشد که امیدواریم با استفاده از این پهباد به زودی شاهد کاهش تخلفات آبی در محدوده دشت قزوین باشیم.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین در خصوص مجوز پروازی این پرنده نیز گفت: باهماهنگی های بعمل آمده تعدادی از همکاران شرکت با حضور در دوره آموزشی موفق به کسب مجوز خلبانی شده اند و برای پرواز نیز در حال انجام هماهنگی های لازم با شورای تامین استان جهت اخذ مجوز مربوطه هستیم تا به زودی شاهد پرواز این پهپاد بر فراز دشت قزوین باشیم و بتوانیم گامی مؤثر در راستای وظایف و رسالت اصلی خود برداریم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو