پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تایید صحت عملکرد سامانه های هواساز ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه مهرآباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 344659 // // //


تایید صحت عملکرد سامانه های هواساز ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه مهرآباد

معاون دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاهها و نماینده مدیرعامل در حوزه نظارت و بازرسی اجرای الزامات و شیوه نامه های مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس، از بررسی و کارشناسی دقیق سامانه های سرمایش و گرمایش و تهویه برج مراقبت پرواز فرودگاه بین المللی مهرآباد به منظور کسب اطمینان از صحت عملکرد آنها خبر داد.


تایید صحت عملکرد سامانه های هواساز ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه مهرآباد

عباس وفایی با اعلام این خبر گفت: به دنبال انتشار خبری مبنی بر تهویه نامناسب ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه بین المللی مهرآباد و به منظور رفع نگرانی سرمایه های انسانی مستقر در این بخش، به دنبال دستور و هماهنگی بعمل آمده از طرف دفتر مقررات فرودگاهی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، جمعه نهم آبان به همراه معاونان عملیاتی و فنی مهندسی اداره کل فرودگاه مهرآباد از سامانه های مذکور ساختمان تکنیکال بلاک بازدید شد.

وفایی اظهار داشت: با توجه به وجود سنسور ها و حسگرهای مختلف که در سامانه کنترل هواسازهای طبقات مختلف ساختمان تعبیه شده(سنسورهای کنترل میزان Co 2 برای هواساز و کابین) برای استفاده کارکنان در بخش های مختلف این ساختمان و همچنین هواساز مخصوص تجهیزات الکترونیکی نصب شده در این ساختمان، این سیستم که طی ۶ ماه گذشته بروز رسانی شده است به درستی در حال فعالیت است.

نماینده مدیرعامل گفت: این سیستم جدید بر اساس برنامه تنظیمی، از هوای تازه برای تامین هوای مطبوع به صورت خودکار استفاده کرده و سنسورهایی نیز در کابین اصلی نصب شده است تا وضعیت هوا را به دستگاه انتقال داده و هواسازها براساس آن شروع به فعالیت کنند.

وی ادامه داد: بطور قطع با فعال بودن چنین سامانه ای نیاز به ورود هوا از درب های کابین به داخل نبوده چرا که با باز کردن در کابین برج ضمن ایجاد عدم تعادل در سیستم تهویه، با وجود کندانسور ها در روبروی درب، آلودگی صوتی ایجاد و موجب اختلال در فعالیت همکاران می شود.

وفایی در پایان این بازدید پیشنهاد داد، به دلیل آگاهی کامل   کارکنان برج از عملکرد سیستم نصب شده، برای سرکشیکهای برج بازدید میدانی و توجیه فنی   گذاشته شود تا با اطمینان خاطر به فعالیت خود ادامه دهند.

وی همچنین بر تب سنجی کارکنان برای شناسایی و ممانعت از ورود افراد مشکوک به برج تاکید کرد.

گفتنی است؛ در حال حاضر سیستم تهویه هوای دو گانه یی برای کارکنان مستقر در ساختمان تکنیکال بلاک و تجهیزات مستقر در این سازه فعال است و هوای کابین برج و دیگر واحدهای مستقر در ساختمان بطور کامل و بصورت دمش و مکش تهویه کامل می شود.

 داودی معاون فنی و مهندسی فرودگاه نیز با اشاره به گذشت بیش از  ۲۰ سال از عمر سامانه های مذکور گفت: ابتدای سال جاری با هزینه یی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال سیستم تهویه هوای ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه مهرآباد مستقر در طبقه ششم بطور کامل نوسازی شد و پس از ۹۰ روز کار شبانه روزی همکاران فنی و مهندسی و با رعایت استانداردها دوباره در مدار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در طول انجام این عملیات و به منظور جلوگیری از وقفه در سرویس تهویه هوای برج از منابع دیگری برای تامین تهویه کمک گرفته شد.

به گفته داودی در حال حاضر موتورخانه مرکزی ساختمان تحت پیمان شرکت وایون کاملا بهسازی و در مدار قرار دارد.

وی با اشاره به پروژه نوسازی سیستم تهویه هوای ساختمان برج مراقبت پرواز گفت: تنها بخش باقی مانده مربوط به طبقه هشتم این ساختمان بوده که به محض راه اندازی واحد تقرب، این بخش نیز عملیاتی خواهد شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو