پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نمایندگان مجلس به دنبال تحقیق و تفحص از ایرلاین‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 344856 // // //


نمایندگان مجلس به دنبال تحقیق و تفحص از ایرلاین‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تحقیق و تفحص از شرکت‌های هواپیمایی، گفت: باید جلوی خودسری شرکت‌های هواپیمایی گرفته شود.


نمایندگان مجلس به دنبال تحقیق و تفحص از ایرلاین‌ها

اقبال شاکری با انتقاد از افزایش قیمت بلیت هواپیما در چند هفته اخیر، اظهار کرد: گرانی بلیط پروازهای هوایی مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده و عملا بسیاری از مسافران از خرید بلیط منصرف شده اند.

وی یادآور شد: اخیرا نشستی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی و مدیران برخی ایرلاین ها برگزار شد و مسئولان مربوطه دلایل خود را برای افزایش قیمت بلیت هواپیما بیان کردند، اما این دلایل و توضیحات به هیچ وجه قانع کننده نبود، از این رو قرار شد  اگر ایرلاین ها طرح و برنامه های دارند، آن را طی مدت دو هفته به کمیسیون عمران ارائه کنند.

وی افزود: رئیس سازمان هواپیمایی اخیرا اعلام کرد با وجود کاهش ظرفیت پروازهای هوایی، قیمت بلیت هواپیما نباید افزایش یابد، حال اگر ایرلاینی از این دستور العمل تخطی کرده، باید با آن به صورت قاطع برخورد شود، از این رو رئیس سازمان هواپیمایی باید جلوی ایرلاین های خودسر را بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس درباره ابهامات موجود در صورت مالی ایرلاین ها و چگونگی هزینه کرد ارز دولتی، تصریح کرد: قطعا باید مشخص شود بهای تمام شده پروازهای هوایی چه میزان است و قطعا صورت حساب مالی شرکت های هواپیمایی باید شفاف شود.

شاکری با بیان اینکه افزایش قیمت بلیط هواپیما اجحاف در حق مردم و مسافران است به خانه ملت گفت: مجلس به دنبال شفاف سازی عملکرد شرکت های هواپیمایی است، اما تداوم اقدامات خودسرانه ایرلاین ها موجب ورود مجلس به تدوین طرح تحقیق و تفحص از ایرلاین ها و صنعت هوانوردی کشور خواهد شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو