پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کوبای مصون از کرونا؛ پذیرای گردشگران

تاریخ خبر: // کد خبر: 344888 // // //


کوبای مصون از کرونا؛ پذیرای گردشگران

کوبا که با اتخاذ تدابیر بهنگام و پیشگیرانه، این روزها در وضعیت تقریبا مصون از کرونا به سر می‌برد، با تمرکز بر صنعت گردشگری به دنبال درآمدزایی و توسعه اقتصادی برآمده است.


کوبای مصون از کرونا؛ پذیرای گردشگران

در حالی که اوضاع اقتصادی جهان متاثر از شیوع کرونا حال نزاری دارد، کوبا با اطمینان بخشی مسئولان امر، پس از بازگشایی مرزهای کشور، جمعه و شنبه هر هفته پذیرای مسافران خارجی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته در این کشور آمریکای لاتین شده است.

در میان این مسافران خارجی، بطور خاص گردشگران کانادایی در بحبوحه کووید ۱۹، با اعتماد بر امنیت مقصد خود، سفرهای هوایی به کوبا را در پیش گرفته اند و هرهفته دو پرواز مستقیم از مونترال و تورنتو وارد فرودگاه بین المللی کایو کوکو کوبا می شود.

در فرودگاه های کوبا با اتخاذ پروتکل های بهداشتی سخت گیرانه از مسافران آزمایش پی سی آر (PCR) گرفته شده و دمای بدن و علائم تنفسی آنها از سوی کارکنان پزشکی کنترل می شود و سایر اقدامات پیشگیرانه مثل حفظ فاصله اجتماعی و بهداشت سطوح همچنان برقرار است.

«لیولکسیس کورّئا» نماینده وزارت گردشگری در این منطقه خاطرنشان کرد: هتل ها و مراکز تفریحی از پروتکل های بهداشتی ویژه برخوردارند تا با فراهم آوردن ایمن ترین و بهداشتی ترین شرایط گردشگری، از سرایت هر نوع ویروس سارس یا کووید عامل همه گیری، جلوگیری کنند. به علاوه، یک پزشک و یک پرستار و همچنین متخصص اپیدمولوژی (همه گیری) طی ۲۴ ساعت بر امور نظارت دارند.

کوبا تا کنون دو نمونه واکسن کووید-۱۹ به نام «سوبرانا ۰۱ و ۰۲» نیز ثبت کرده است.

براساس آخرین به روز رسانی تارنمای وردُمترز، در مجموع ابتلای ۶ هزار و ۸۸۷ نفر به  مورد ویروس کرونا تاکنون در کوبا ثبت شده است که ۱۲۸ نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند و بیش از ۶ هزار نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو