پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کمک‌های پزشکی پاکستان به سوریه برای مقابله با کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 344890 // // //


کمک‌های پزشکی پاکستان به سوریه برای مقابله با کرونا

نخستین محموله کمک‌های انسانی و پزشکی دولت پاکستان به دولت و مردم سوریه برای مقابله با ویروس کووید-۱۹ روز یکشنبه به دمشق ارسال شد.


کمک‌های پزشکی پاکستان به سوریه برای مقابله با کرونا

 سازمان مدیریت بحران ملی پاکستان در اسلام‌آباد با اعلام این مطلب افزود: محموله کمک‌های ارسالی به سوریه شامل تجهیزات پزشکی از جمله ۲۵۰ هزار انواع ماسک، هزاران لباس حفاظتی در برابر بیماری کرونا و سایر اقلام بهداشتی است.

کمک‌های بشردوستانه توسط دولت پاکستان و سازمان مدیریت بحران ملی این کشور بنا به درخواست کشور دوست و برادر سوریه ارائه شد.

این کمک‌ها در مراسم رسمی و با حضور مقامات پاکستانی و سفارت سوریه در فرودگاه اسلام‌آباد بارگیری و با یک فروند هواپیمای باری متعلق به سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان به دمشق ارسال شد.

ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه توسط پاکستان دومین پیشرفت مهم در روابط دو کشور طی یکماه اخیر است.

دولت پاکستان که از زمان آغاز بحران سوریه همواره از سوی برخی کشورهای خاورمیانه برای اتخاذ مواضع همسو علیه دمشق تحت فشار قرار داشت، نه تنها تن به موضع گیری‌های جانبدارانه نداد بلکه به توسعه مناسبات دیپلماتیک و سیاسی با سوریه ادامه داد.

اواسط مهرماه امسال مقامات پاکستان و سوریه در اسلام‌آباد گام‌ جدیدی را برای بررسی راه‌اندازی پروازهای مستقیم میان دو کشور برداشتند.

از زمان آغاز بحران در سوریه و حمایت برخی کشورهای عرب منطقه به سرکردگی آمریکا از عناصر تروریستی، برخی کشورها اقدام به بستن سفارتخانه‌ها و یا کاهش فعالیت دیپلماتیک خود در دمشق کردند اما پاکستان جزو کشورهایی است که ضمن رعایت تعادل در سیاست و اعلام مواضع غیرجانبدارانه، از هرگونه ورود به مسائل داخلی سایر کشورها خودداری کرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو