پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تدوین دستورالعمل جهانی تست کرونا از مسافران هوایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 344901 // // // //


تدوین دستورالعمل جهانی تست کرونا از مسافران هوایی

یک دستورالعمل هواپیمایی جهانی برای استفاده از تستهای مطمئن ویروس کرونا به منظور کنترل مسافران پیش از سوار شدن به هواپیما از سوی ایکائو در دست بررسی قرار دارد.


تدوین دستورالعمل جهانی تست کرونا از مسافران هوایی

شرکتهای هواپیمایی و فرودگاههای جهان خواستار دستورالعمل های تست جهانی واحد برای چشم پوشی از قرنطینه اجباری مسافران هستند که سفرها را به شدت کاهش داده است. انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) پیش بینی کرده که ترافیک هوایی امسال تحت تاثیر پاندمی ویروس کرونا ۶۶ درصد کاهش پیدا کند.

محدودیتهای سفر و استفاده از تست در حال حاضر در سطح جهانی متفاوت است. برخی از ایرلاینها مسافران را ملزم می کنند نتیجه منفی تست را ارایه کنند حتی اگر برخی از کشورها به مسافران بدون گذراندن قرنطینه اجازه ورود دهند در حالی که برخی دیگر از کشورها ورود همه مسافران خارجی غیرضروری را ممنوع اعلام کرده اند.

انتظار می رود دستورالعمل سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) درباره گرفتن تست و اقدامات مدیریت ریسک بین مرزی در نوامبر اعلام شود و دستورالعمل فنی داوطلبانه ای را عرضه کند اما کشورها را وادار نمی کند قرنطینه مسافران را حذف کنند.

به گفته منابع آگاه، انتظار نمی رود این دستورالعمل تستهای خاصی مانند آنتی ژن یا پی سی آر را پیشنهاد کند. در عوض، توصیه خواهد کرد مسافران با استفاده از تستی که حساسیت و درستی تشخیص آن ۹۵ درصد است، کنترل شوند تا موارد خطای مثبت و منفی کمتری وجود داشته باشد.

برخی از تستهای فوری در مقایسه با پی سی آر حساسیت کمتری دارند و بنابراین احتمال این که موارد مثبت را شناسایی نکنند وجود دارد با این حال این تستها از نظر میزان درستی اختلاف کمتری پیدا کرده اند.

یکی از منابع آگاه گفت: مجموعه ای از تستها با ضریب اطمینان حداقل ۸۰ درصد تا نزدیک به ۱۰۰ درصد مورد بررسی قرار گرفته اند.

یک پیشنهاد دیگر این است که مسافران ۴۸ ساعت پیش از سفر تست دهند که لزوما نباید در فرودگاه باشد.

دن الوِل، نایب رییس سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا که ریاست گروه کاری ایکائو در زمینه مسائلی مانند تست گرفتن و قرنطینه را برعهده دارد، چهارشنبه گذشته به رویترز گفت: این دستورالعمل سنگین نخواهد بود یا نسخه ای برای تست گرفتن ارایه نمی دهد.

بر اساس گزارش رویترز، ایکائو در ایمیلی اعلام کرد این دستورالعمل چارچوب مدیریت ریسک برای ارزیابی گزینه های تست گرفتن و عواملی که در تست گرفتن از سوی یک کشور باید مد نظر قرار گیرند را به کشورها ارایه خواهد کرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو