پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گردشگری ایمن در دستور کار قرار گیرد / کارگو فرودگاه اصفهان؛ افزایش پتانسیل صادرات

تاریخ خبر: // کد خبر: 344932 // // //


گردشگری ایمن در دستور کار قرار گیرد / کارگو فرودگاه اصفهان؛ افزایش پتانسیل صادرات

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه به دنبال ایجاد یک شهرک رمز ارز در اصفهان هستیم، گفت: از وزارت نفت مجوز دریافت کرده ایم تا فعالان اقتصادی اصفهان که در حوزه های پالایشگاهی و شیمیایی مشغول به کار هستند، بتوانند نفت خام را دریافت، پالایش و محصولات خود را صادر کنند.


گردشگری ایمن در دستور کار قرار گیرد / کارگو فرودگاه اصفهان؛ افزایش پتانسیل صادرات

حسن قاضی عسگر بعد از ظهر امروز (یکشنبه-۱۱ آبان ماه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به یک خبر خوب برای اقتصاد استان، اظهار کرد: از وزارت نفت مجوز دریافت کرده ایم تا فعالان اقتصادی که در حوزه های پالایشگاهی و شیمیایی مشغول به کار هستند، بتوانند نفت خام را دریافت، پالایش و محصولات خود را صادر کنند.

وی افزود: این خبر برای استانی که نقاط قوت زیادی دارد بسیار مهم است و از فعالان اقتصادی که توان پالایشگاهی دارند، درخواست می کنیم با دریافت و خرید نفت خام و تصفیه و صادرات آن به کشورهای همجوار همچون عراق و افغانستان اقدام کنند تا خون تازه ای در اقتصاد استان جریان یابد.

به گزارش ایسنا، به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان، این پیشنهاد برای نخستین بار از سوی استان اصفهان به وزارت نفت منعکس شد که با موافقت و دستور آقای زنگنه- وزیر نفت این مصوبه به استان ابلاغ شد.

وی گفت: فعالان اقتصادی وقتی نفت خام را دریافت می کنند با توجه به اینکه برش های مختلفی دارد، می توانند آن را بنزین، گازوئیل، نفت کوره و … تبدیل کنند، همچنین برخی فعالان اقتصادی می توانند ترکیبات سنگین نفت خام همچون مازوت را که ارزش صادراتی چندانی ندارد را، تصفیه کنند.

قاضی عسگر تاکید کرد: اینکه وزارت نفت پذیرفت که به غیر از این وزارتخانه، دیگران نیز به حوزه نفت ورود پیدا کنند، بسیار ارزشمند است؛ از سوی دیگر ما به دنبال نفت فروشی مدرن هستیم و فعالان اقتصادی می توانند به این حوزه ورود پیدا کنند.

برگزاری جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در اصفهان

وی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا، در خصوص اولویت های جدید سرمایه گذاری استان با توجه به اینکه امروز حوزه گردشگری کشور متاثر از آثار منفی کرونا قرار گرفته است، اظهار کرد: اصفهان از دیرباز به منچستر ایران معروف است، بنابراین اکنون با احداث شهرک صنایع کارگاهی پوشاک، کیف و کفش، به دنبال احیای این پیشینه هستیم تا از این طریق و با ایجاد زنجیره تولید، ارزش افزوده کسب کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان همچنین از برگزاری جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در اصفهان در دهه فجر امسال خبر داد و تاکید کرد: برگزاری این جشنواره می تواند به سیاست توسعه صنعت پوشاک، کیف و کفش اصفهان کمک کند.

وی همچنین در خصوص شهرک طلا اصفهان، گفت: خوشبختانه هفته گذشته احداث شهرک طلا و جواهر اصفهان در شورای برنامه ریزی استان مطرح و مصوب شد و اتحادیه طلا و جواهر متولی طرح است تا آن را به سرانجام برساند.

سیاست استان توسعه صنایع کم آب بر و سبز است

وی یکی دیگر از پتانسیل های سرمایه گذاری استان را ایجاد شیمی پارک ها با مشارکت بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به دنبال ایجاد شیمی پارک در حوزه صنعت و معدن هستیم.

قاضی عسگر تاکید کرد: امروز سیاست استان توسعه صنایع کم آب بر و سبز و سرمایه گذاری در این حوزه است.

وی همچنین با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد یک شهرک رمز ارز در ناحیه صنعتی فریدن هستیم و سرمایه گذار آن نیز مشخص است، گفت: در نظر داریم تمام صنایعی که با رمز ارز در ارتباط هستند در این محل مستقر شوند و اقدام به تولید ارزهای مجاز همچون بیت کوین کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه در پی ایجاد صرافی رمز ارزی برای تبدیل آن هستیم، ادامه داد: به دنبال این سیاست تولید دستگاه های ماینر را در دستور کار داریم و به دنبال ایجاد پول هستیم.

وی تصریح کرد: البته مسئولان کشور برای تولید رمز ارزها باید مشوق هایی همچون برق ارزان قیمت را برای توسعه تولید ارزهای دیجیتال در نظر بگیرند.

به دنبال گردشگری ایمن در اصفهان هستیم

قاضی عسگر همچنین در پاسخ به سوال دیگر ، در خصوص آسیب حوزه گردشگری اصفهان از کرونا، گفت: امروز گردشگری بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران از ناحیه کرونا دچار آسیب شده است، اما در همین شرایط کشوری همچون ترکیه با توسعه گردشگری ایمن، فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه ما نیز می توانیم گردشگری ایمن را در سایه رعایت پروتکل های بهداشتی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: اکنون به دنبال طرح توسعه گردشگری ایمن هستیم و در این خصوص در انتظار مجوز از ستاد ملی کرونا هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان همچنین با تاکید بر اینکه امروز صادرات اولویت نخست کشور است و برای نجات اقتصاد راهی به غیر از صادرات نداریم، گفت: به همین منظور به دنبال برطرف کردن مشکلات حوزه صادرات هستیم.

اصفهان های منطقه در صادرات محصولات کشاورزی است

وی در ادامه کارگو ترمینال را یکی دیگر از پتانسیل های صادراتی استان برشمرد و افزود: تاکنون ۲۴۰۰ تن محصول کشاورزی از کل کشور از محل کارگو اصفهان صادر کرده ایم و امروز نیز به دنبال توسعه صادرات از این مسیر هستیم.

قاضی عسگر با بیان اینکه کارگو اصفهان هفته ای چهار پرواز دارد، تصریح کرد: امروز اصفهان به هاب منطقه در صادرات محصولات کشاورزی تبدیل شده است.

وی همچنین در خصوص برخی مشکلات اقتصادی، اظهار کرد: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور این است که نمی توانیم با دنیا تعامل داشته باشیم.

سیاست اشتباه سرکوب نرخ ارز و کالاها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه پیش از تشدید تحریم ها بسیاری از مشکلات و خطاهای اقتصاد کشور در سایه صادرات نفت پنهان می شد، ادامه داد: از سوی دیگر یکی از مشکلات کشور طی چهار دهه گذشته سرکوب نرخ ارز و کالاها بود در حالیکه باید به سمت سیاست های اصولی حرکت می کردیم.

وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا همانند ایران یارانه ها را مستقیم به مردم نمی دهند، این یارانه به بخش تولید داده می شود، گفت: متاسفانه سازوکارها به نحوی پیش رفته که نسبت به توزیع اشتباه یارانه ها عمل کردیم، اما باید توجه داشت که توسعه کشور یک شبه اتفاق نمی افتد و امروز نیاز به جنگیدن داریم.

به گفته قاضی عسگر، امروز باید از تجربه دنیا در مدیریت درست اقتصاد استفاده و بهترین راه را انتخاب کنیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو