پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارش تصویری از گران‌ترین هزینه‌های پرواز

تاریخ خبر: // کد خبر: 345027 // // //


گزارش تصویری از گران‌ترین هزینه‌های پرواز

هزینه سالانه پرواز شاهزاده سعودی که علاوه بر توییتر و اپل در هتل‌های زنجیره‌ای فورسیزنز و مؤسسه نیوزگروپ روپرت مرداک هم سرمایه‌گذاری کرده ۳ میلیون و ۸۶۰ هزار برآورد شده است.


گزارش تصویری از گران‌ترین هزینه‌های پرواز

شاید تنها نقطه اشتراک آنگلا مرکل، ولادیمیر پوتین و کایلی جنر پرواز با “جت‌های مخصوص” باشد. لیست هواپیما‌ها و گران‌ترین هزینه‌های پرواز سیاستمداران و ستارگان دنیای هنر در این گزارش تصویری:
شرکت “استراتوس” که در عرصه اجاره هواپیما فعالیت می‌کند بر اساس اطلاعات موجود و حداقل ۴۰۰ ساعت پرواز در سال لیست هزینه پرواز سیاستمداران و ستارگان را منتشر کرده است. رئیس جمهور آمریکا دو هواپیمای اختصاصی جمبو جت بوئینگ ۲۰۰-۷۴۷ که به “ایرفورس وان” مشهور هستند در اختیار دارد. هزینه سالانه پرواز با آن‌ها ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار است.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از هواپیمای چهار موتوره ایلوشین “il-۹۶” استفاده می‌کند. با تغییراتی که در این هواپیما ایجاد شده، می‌توان از آن به عنوان مرکز فرماندهی نیز استفاده کرد. ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار هزینه پرواز رئیس جمهور روسیه در سال است.
صدراعظم آلمان از دو ایرباس “۳۰۰- ۳۴۰ آ” که هواپیما‌های تشریفاتی نیروی هوایی ارتش این کشور است استفاده می‌کرد که بیش از ۲۰ سال از عمرشان می‌گذشت و چند بار هم دچار نقص فنی شده بودند. حالا سه فروند ایرباس “۹۰۰- ۳۵۰ آ” نو به خدمت گرفته شده‌اند که بر اساس محاسبه شرکت استراتوس هزینه سالانه پرسنل، تعمیر و نگهداری، بنزین و آشیانه آن ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار است.
قاسم جومارت توقایف، رئیس جمهور قزاخستان در رتبه چهارم لیست شرکت استراتوس قرار دارد. او با ایرباس “۲۰۰- ۳۳۰ آ” که داخل آن به تجهیزات لوکس مجهز است پرواز می‌کند. هزینه سالانه آن ۴ میلیون و ۴۶۰ هزار دلار برآورد شده است.
حسن البلقیه، سلطان برونئی چندین هواپیمای اختصاصی و لوکس در اختیار دارد که ایرباس “۲۰۰- ۳۴۰ آ” و بوئینگ ۸- ۷۴۷ در میان آن‌ها دیده می‌شود. هزینه سالانه سفر با این هواپیما‌ها ۴ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار است.
به گزارش نشریه اقتصادی فوربس، شاهزاده ولید بن طلال آل سعود جزو ۵۰ مرد ثروتمند جهان است. او برای مسافرت از بوئینگ ۴۰۰- ۷۴۷ خود استفاده می‌کند. شاهزاده ولید البته پیشتر ایرباس آ۳۸۰ خود را فروخته است. هزینه سالانه پرواز شاهزاده سعودی که علاوه بر توییتر و اپل در هتل‌های زنجیره‌ای فورسیزنز و مؤسسه نیوزگروپ روپرت مرداک هم سرمایه‌گذاری کرده ۳ میلیون و ۸۶۰ هزار برآورد شده است.
رومان آبراموویچ، میلیاردر روس نه تنها صاحب تیم فوتبال چلسی لندن است و یک کشتی تفریحی ۱۱۵ متری لوکس دارد، بلکه برای مسافرت از بوئینگ ۷۶۷ اختصاصی خود نیز استفاده می‌کند. این بوئینگ در لوگزامبورگ با مجوز “P۴ MES” به ثبت رسیده است و هزینه سالانه آن ۳ میلیون و ۵۸۰ هزار دلار است.
نخست وزیر بریتانیا از یک هواپیمای ایرباس “آ ۳۳۰” تشریفاتی متعلق به “رویال ایرفورس” استفاده می‌کند که سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار هزینه دارد. رنگ خاکستری این هواپیما خوشایند بوریس جانسون، نخست وزیر کنونی بریتانیا نبود و در تابستان سال ۲۰۲۰ با هزینه یک میلیون یورو پرچم بریتانیا را بر روی آن نقاشی کردند.
جان تراولتا، ستاره هالیوود عاشق پرواز است. او خود خلبان است و صاحب چند هواپیما که یک بوئینگ ۷۰۷ نیز در میان آن‌ها دیده می‌شود. “عشق پرواز” برای تراولتا ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار سالانه هزینه برمی‌دارد.
“جی زی و بیانسه” زوج موزیسین آمریکایی از هواپیمای اختصاصی “بمباردیه چلنجر ۸۵۰” برای سفر استفاده می‌کنند که هزینه سالانه آن یک میلیون و ۳۸۵ هزار دلار است.
بنظر می‌رسد جت‌های کوچک برای مارک کوبان، میلیاردر آمریکایی و صاحب تیم بسکتبال دالاس کافی نیست. او با یک بوئینگ ۷۶۷ غول پیکر مسافرت می‌کند. هزینه سالانه این هواپیما یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلار است.

آلبرت دوم، پادشاه موناکو (در اینجا در حال افتتاح آشیانه اختصاصی خود) برای مسافرت از جت خصوصی “داسو فالکون ۷ ایکس” استفاده می‌کند. هزینه سالانه استفاده از این هواپیما یک میلیون و ۵۰ هزار دلار است.

جیم کری، هنرپیشه و کمدین آمریکایی در سفرهایش از جت “گلف استریم ۵” استفاده می‌کند. این جت در نوامبر سال ۱۹۹۵ در اختیار نیروی هوایی آمریکا قرار گرفته بود. سفر با این هواپیما سالانه یک میلیون و ۵۰ هزار دلار خرج بر می‌دارد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فرادید


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو