پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ترمینال جدید فرودگاه ایلام در دهه فجر امسال افتتاح می شود!

تاریخ خبر: // کد خبر: 345066 // // // //


ترمینال جدید فرودگاه ایلام در دهه فجر امسال افتتاح می شود!

مدیر فرودگاه شهدای ایلام از افتتاح ترمینال جدید این فرودگاه در دهه فجر امسال خبر داد.


ترمینال جدید فرودگاه ایلام در دهه فجر امسال افتتاح می شود!

“محمد جواد یگانه”در گزارشی اظهار داشت: فرودگاه شهدای ایلام در سال 1375 با سه پرواز در هفته و با طول باند 2 هزار و 800 متر آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه برای تطویل، اصلاح و تکمیل باند فروگاه به بیش از 3 هزار متر، حدود 12 میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: بنا بر موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی منطقه، رایزنی های لازم برای نصب سیستم ALS(دستگاه فرود و نشست دقیق) صورت گرفت.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام با بیان اینکه طرح جامع توسعه فرودگاه شهدای ایلام و تبدیل آن به یک فرودگاه بین المللی از سال 1395 آغاز شده است، یادآور شد: ترمینال پرواز های خارجی به مساحت 6000 مترمربع با پیشرفت 75درصد فیزیکی در حال اجراست.

“یگانه” بیان داشت: هم اکنون شرکت های آسمان، ماهان، ایران ایر و زاگرس در فرودگاه شهدای ایلام فعال هستند.

وی با بیان اینکه فرودگاه ایلام دومین فرودگاه در غرب کشور است، خاطر نشان ساخت: با شیوع ویروس کرونا، این فرودگاه در فرودین و اردیبهشت با کاهش شدید پرواز مواجه شد.!

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: در حال حاضر این فرودگاه با چهار پرواز به مقصد تهران و یک پرواز (روزهای چهارشنبه) به مقصد مشهد در حال خدمت رسانی به همشهریان گرامی می باشد.

“محمد جواد یگانه” با بیان اینکه در فرودگاه شهدای ایلام تمامی پروتکل های بهداشتی و مراقبتی رعایت می شود، یادآور شد: به تمامی مراجعان فرودگاه که فاقد ماسک هستند، بصورت رایگان ماسک تحویل می شود.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه ایلام در ایام شیوع کرونا، به فرودگاه های مهرآباد، اصفهان، آبادان و…، در زمینه تامین الکل مورد نیازشان همکاری داشته است، خاطرنشان ساخت: در حال حاضر فرودگاه ایلام با تدابیر لازم و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی فعالیت دارد و در خدمت مسافران و مراجعان عزیز است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام یادآور شد: روزانه تمامی سطوح فرودگاه اعم از اداری و غیراداری با استفاده از آب ژاول ضد عفونی می شوند.

“محمد جواد یگانه” تصریح کرد: در این مدت مبلغ 40 میلیون تومان بابت خرید الکل برای پیشگیری و ضد عفونی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برای توسعه فرودگاه شهدای ایلام اعم از احداث ترمینال 6 هزار مترمربعی و موتورخانه 800 مترمربعی؛ 28 میلیارد تومان، هزینه می شود، ادامه داد: عملیات پروژه موتورخانه(تامین سرمایش و گرمایش) در حال حاضر 30 درصد پیشرفت دارد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام با اشاره به اینکه برای هم سطح سازی ترمینال جدید و قدیم این فرودگاه 7 میلیارد تومان هزینه می شود، افزود: برای بهسازی اماکن، ساختمان ها و منازل سازمانی فرودگاه نیز 5 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

“یگانه” اظهار داشت: در 6 ماهه اخیر 1052 سورتی پرواز داخلی با 64 هزار و 734 مسافر و جابجایی 30 تن بار در فرودگاه شهدای ایلام انجام گرفته است.

وی به افق 20 ساله و طرح جامع توسعه فرودگاه ایلام اشاره و تصریح کرد: احداث آشیانه پرواز، توسعه همه جانبه فرودگاه، ایجاد مرکز سوخت رسانی، احداث مرکز هواشناسی و تعبیه و نصب چراغ ها و نورافکن های ویژه با ظرفیت جابجایی سالیانه 5 میلیون مسافر، برای افق 20 ساله فرودگاه ایلام پیش بینی شده است.

“محمد جواد یگانه” به موانع فرود و پرواز از طریق باند شماره 4 فرودگاه شهدای ایلام اشاره و بیان داشت: آنتن صداو سیمای مرکز ایلام که در منطقه بانگنجاب ایلام نصب شده است یکی از موانع این فرودگاه برای نشست و برخاست در این فرودگاه می باشد.

وی گفت: با مساعت و رایزنی های صورت گرفته از طریق استاندار محترم و تامین اعتبار لازم در آیند نزدیک کار جابجایی این آنتن انجام می گیرد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام در پایان با تقدیر از رسانه های دیداری و شنیداری که زبان گویای جامعه و امین مردم و مسئولان هستند، تاکید کرد: از انتقاد توام با صداقت و ارائه راهکار برای بهبود امور، به خوبی استقبال می کنیم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از بازتاب ایلام


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو