پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دستورالعمل پذیرش ۶۰ درصدی مسافران فرودگاه زاهدان به اجرا درآمد

تاریخ خبر: // کد خبر: 345154 // // //


دستورالعمل پذیرش ۶۰ درصدی مسافران فرودگاه زاهدان به اجرا درآمد

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان‌وبلوچستان گفت: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی کرونا و بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری در مورد پذیرش مسافران با ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازهای ورودی و خروجی استان، این دستورالعمل به اجرا درآمد.


دستورالعمل پذیرش ۶۰ درصدی مسافران فرودگاه زاهدان به اجرا درآمد

علی جزینی‌زاده اظهارداشت: با توجه به اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت ویروس کرونا، ورود به ترمینال پروازهای فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان بدون ماسک ممنوع بوده و مسافران، مشایعت‌کنندگان و کارکنان فرودگاه باید قبل از ورود به ترمینال نسبت به استفاده از ماسک اقدام کنند.
وی افزود: ناظران سلامت با لباس مخصوص به صورت مستمر در ترمینال فرودگاه‌ها حضور دارند و بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک مسافران، مشایعت‌کنندگان، کارکنان ایرلاین‌ها و بهره‌برداران فرودگاه بویژه در مراحل بازرسی و صف‌های کانتر پرواز نظارت خواهندداشت و به افرادیکه پروتکل‌های اجتماعی رارعایت نمی‌کنند تذکرات لازم را می‌دهند.
مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان بیان کرد: پایش و تب‌سنجی مسافران در مبادی ورودی وخروجی ترمینال فرودگاه بین‌المللی شهدای زاهدان درحال انجام است و ناظران بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.
وی تصریح کرد: نصب بنرهای هشداردهنده، نشانگرهای فاصله‌گذاری اجتماعی، اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، ایجاد فاصله میان صندلی‌های مستقر در سالن‌های انتظار وترانزیت، ضدعفونی و میکروب‌زدایی همه سطوح قبل و بعد از هر پرواز از سایر اقدامات فرودگاه‌های سیستان‌و بلوچستان در مقابله با بحران کرونا بوده که از ابتدای شیوع این بیماری در تمامی فرودگاه‌های این استان در حال اجرا است.
جزینی‌زاده افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا به‌صورت مستمر بسته‌های حفاظت شخصی( ماسک، دستکش و دستمال مخصوص ضدعفونی) توزیع و روزانه قبل وبعد از هر پرواز تمامی فضاهای داخلی ترمینال فرودگاه بین‌المللی شهدای زاهدان ضدعفونی می‌شود.
وی ادامه داد: به منظور حفظ سلامتی مسافران علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در هنگام پذیرش مسافران، تمامی دستورالعمل‌های اجرایی نیز در زمان انتقال مسافران از ترمینال به هواپیما رعایت می‌شود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو