پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شرکت‌های هواپیمایی ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما مسافر سوار کنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 345228 // // // //


شرکت‌های هواپیمایی ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما مسافر سوار کنند

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: در راستای عمل به پروتکل‌های بهداشتی، شرکت‌های هواپیمایی مکلفند از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما برای سوار کردن مسافران استفاده کنند.


شرکت‌های هواپیمایی ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما مسافر سوار کنند

رامین آذری، افزود: این اقدام به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی در داخل هواپیما برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در عمل به تصمیمات ستاد کرونا انجام می شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در فرودگاه های استان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: در این راستا کلیه سطوح داخلی، امکانات و تجهیزات مورد استفاده در داخل ترمینال های فرودگاه تبریز و سهند روزانه و در چندین نوبت ضدعفونی می شود.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: علاوه بر نصب استیکرهای رعایت فاصله اجتماعی در فرودگاه های استان، « ناظران سلامت» مستقر در فرودگاه ها نیز بر چگونگی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در فرودگاه ها نظارت می کنند.

آذری، از مردم خواست برای رعایت پروتکل های بهداشتی از حضور در فرودگاه های استان برای بدرقه و استقبال از مسافران خودداری و مسافران نیز دستورالعمل های بهداشتی را در داخل فرودگاه ها و داخل هواپیما رعایت کنند.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا، روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو