پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مقدمات راه‌اندازی فرودگاه سرخس فراهم شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 345488 // // //


مقدمات راه‌اندازی فرودگاه سرخس فراهم شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با پیگیری استاندار یک شرکت هواپیمایی اعلام آمادگی کرده است تا با اجرای برنامه منظم و مستمر در منطقه ویژه اقتصادی سرخس زمینه اتصال مسیر هوایی و خدمات لازم را به سرمایه‌گذاران و متقاضیان استفاده از این پروازها ارائه کند.


مقدمات راه‌اندازی فرودگاه سرخس فراهم شد

به گزارش روز سه‌شنبه استانداری خراسان رضوی علی رسولیان در دیدار با مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی و مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس, بر ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی سرخس تاکید کرد.

وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی سرخس دارای طرفیت ویژه‌ای به عنوان پل هوایی ارتباطی بین کشورهای همسایه و کشور چین بوده که می‌توان با استفاده از استعداد موجود منطقه زمینه رشد بیشتر صادرات و تولید را در قالب چهارراه اقتصادی و بارانداز کالا فراهم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی با کشورهای همسایه به ویژه کشور ترکمنستان می‌تواند ضمن ایجاد تسهیل در صادرات کالا و انتقال خدمات فنی مهندسی بستر مناسبی را برای جذب سرمایه و امکانات داخلی و خارجی فراهم نماید و فرودگاه بین‌المللی سرخس به عنوان یک فرودگاه بین‌المللی قابلیت انجام معاملات بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها به ویژه کشورهای آسیای میانه را فراهم می‌کند.

رسولیان افزود: همجواری با پالایشگاه شهید هاشمی نژاد، زیرساخت‌های بسیار مناسب و قرار گرفتن در مسیر جاده تاریخی ابریشم خود از دیگر مزایایی است که تسریع در راه‌اندازی فرودگاه سرخس را حائز اهمیت می‌کند.

منطقه ویژه اقتصادی سرخس که به دلیل موقعیت جغرافیایی و راهبردی خود در کانون کشورهای عضو اکو قرار گرفته است به عنوان دروازه طلایی ورود به کشورهای آسیای میانه، چین، روسیه و پل ارتباطی بازارهای مهم تجاری آسیای مرکزی با کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپا و کشورهای افغانستان و پاکستان شناخته می شود.

فعالیت این منطقه ویژه اقتصادی همزمان با افتتاح راه آهن مشهد – سرخس – تجن با حضور رهبران و نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور جهان در سال ۱۳۷۵ آغاز شد.

این منطقه در ۱۵۰ کیلومتری شرق مشهد و ۱۵ کیلومتری شهر سرخس قرار دارد و از شمال و شرق با کشور ترکمنستان هم مرز است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو